Na schronisko w Sławnie jednak jeszcze poczekamy. Teraz edukacja

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Wojciech Kulig

Na schronisko w Sławnie jednak jeszcze poczekamy. Teraz edukacja

Wojciech Kulig

Stowarzyszenie Projekt Zwierzaki zawiesiło plany budowy schroniska dla bezdomnych zwierząt w Sławnie. Przystąpi do niego w przyszłym roku.

O pomyśle związanym z budową schroniska pod Sławnem pisaliśmy na naszych łamach w zeszłym roku. Docelowo w przytułku ma znaleźć miejsce nawet 200 psów i 100 kotów. Jak się dowiedzieliśmy miejsce już jest, jednak działania realizującego projekt Stowarzyszenia Projekt Zwierzaki na razie zostały wstrzymane.

- Plany są, jednak czasu na razie niestety brak. Przyszłość pokaże, co będzie dalej. Będziemy chcieli stworzyć schronisko, ale o charakterze powiatowym. W planach mamy współpracę z poszczególnymi gminami. Najpierw przed nami zmiany organizacyjne w samym stowarzyszeniu, żeby móc dalej działać - mówi Małgorzata Leśniewska, prezes stowarzyszenia ,,Projekt Zwierzaki” i dodaje: - Od przyszłego roku będziemy chcieli rozpocząć rozmowy dotyczące projektu schroniska, jak i samej jego budowy.

Wizualizacja na pewno będzie taka sama. Powstaną zapewne zmiany techniczne. Jak się dowiedzieliśmy wstrzymanie prac związanych z projektem schroniska jest spowodowane brakiem osób, które zajęłyby się tym tematem. Obecna prezes stowarzyszenia kieruje schroniskiem dla zwierząt w Koszalinie.

- Teraz naszym nadrzędnym celem jest stworzenie biuletynu na temat traktowania zwierząt. Wkrótce, dzięki współpracy z SP nr 1 w Sławnie powstanie książeczka edukacyjna. Ta publikacja pojawi się we wszystkich szkołach i przedszkolach w całym powiecie sławieńskim - mówi Jolanta Łozińska ze stowarzyszenia ,,Projekt Zwierzaki”.

Działania dla zwierząt

Stowarzyszenie „Projekt Zwierzaki” zrzesza przyjaciół zwierząt i działa na terenie powiatu sławieńskiego od kilku lat. Stowarzyszenie od 2014 roku zaczęło organizować piknik na sławieńskim boisku. Impreza za każdym razem jest bardzo udana.

Dochód przeznaczany jest na bezdomne zwierzęta. W trakcie pikników przedstawiane są różnego rodzaju pokazy szkolenia psów. Jednakże najważniejszymi działaniem samego stowarzyszenia są te, które wykonują członkowie tej organizacji na co dzień. Nie ma tygodnia, kiedy nie pojawiają się nowe zgłoszenia o znalezionych psach, czy kotach.

Niekiedy sytuacje, w których znajdowane są zwierzęta przerażają. Są jednak i chwile radości, gdy dla zwierzaka znajdzie się schronienie. - Każde ze zwierząt, które trafia pod nasze skrzydła ma wizytownik. Wszystko po to, by łatwiej było zidentyfikować takiego psa. Nie zawsze jest tak, że ktoś wyrzuca zwierzę.

Dlatego po tym jak znajdziemy psa lub kota, wysyłamy zdjęcie do gazety. To pomaga, bo często jest tak, że ludzie się do nas zgłaszają - mówi Jolanta Łozińska z ,,Projektu Zwierzaki”.

Wojciech Kulig

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.