Joanna Boroń

Na konto ZUS wpływa coraz więcej składek

Na konto ZUS wpływa coraz więcej składek
Joanna Boroń

Wprowadzenie tzw. e-składki sprawiło, że do kasy ZUS wpływa więcej pieniędzy od płatników. E-składki, a już niedługo również e-zwolnienia to wirtualne narzędzia, których celem jest oszczędzanie publicznych pieniędzy.

Po wprowadzeniu e-składki w Zachodniopomorskiem wpływy do ZUS były wyższe niż w tym samym okresie ubiegłego roku. W styczniu i lutym wzrost ten w Koszalinie przekroczył 9 proc., natomiast w Szczecinie ponad 7,5 proc.

- W pierwszych dwóch miesiącach 2018 r. w naszym województwie do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych trafił 1 mld 342 mln zł.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Boroń

Od 2000 roku, w którym zrobiłam dyplom na wydziale prawa poznańskiego uniwersytetu, pracuję w naszych lokalnych mediach - Głosie Koszalińskim oraz jego portalach internetowych, które swoim zasięgiem obejmują teren dawnego województwa koszalińskiego.


Zajmuję się zdrowiem i szeroko rozumianym stylem życia – w tym też kulinariami, które również prywatnie są moją pasją – mam niezłą kolekcję kulinarnych książek, które nie są jedynie ozdobą półek, ale inspiracją do kulinarnych eksperymentów.


Prócz tego w swojej pracy zajmuje się tematami społecznymi, bardzo często zainspirowanymi sygnałami naszych czytelników i internatów. 


 

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.