Joanna Krężelewska

Muzycy kształcą się tu już od 60 lat. Dziś Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie zacznie świętować jubileusz

Celem twórców Amber Youth Orchestra jest zbudowanie najbardziej inspirującej orkiestry dla młodych ludzi z Pomorza i Polski. Fot. Radosław Brzostek Celem twórców Amber Youth Orchestra jest zbudowanie najbardziej inspirującej orkiestry dla młodych ludzi z Pomorza i Polski.
Joanna Krężelewska

Atrakcji - nie tylko dla uczniów szkoły, ale również dla mieszkańców miasta i regionu - nie zabraknie przez cały rok. W końcu urodziny szkoły artystycznej zobowiązują! Szkoły, dodajmy, której absolwenci znani są nie tylko w kraju.

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz jest jedną z największych szkół artystycznych w Polsce. Zarówno pod względem wielkości, ale też ze względu na liczbę godzin dydaktycznych w tygodniu nauki. Historia szkoły jest bogata. Choć oficjalnie powołana została zarządzeniem Ministra Kultury i Sztuki ze stycznia 1959 roku, na mocy którego Państwowe Ognisko Muzyczne przekształcone zostało w Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia, w rzeczywistości szkoła zaczęła działać we wrześniu 1958 roku. Jej pierwszym dyrektorem został Jan Antoniewicz, nauczyciel śpiewu solowego.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Urodzona w dniu, kiedy Polska w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy zremisowała z ZSRR 1:1. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe i las.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.