Joanna Krężelewska

M-Teatr w Koszalinie. Teatr dialogu i publicystyki

Spotkanie z widzami poprowadził Piotr Ratajczak, dyrektor artystyczny Koszalińskich Konfrontacji Młodych m-Teatr. Z widzami spotkali się aktorzy: Sebastian Fot. Izabela Rogowska / BTD Spotkanie z widzami poprowadził Piotr Ratajczak, dyrektor artystyczny Koszalińskich Konfrontacji Młodych m-Teatr. Z widzami spotkali się aktorzy: Sebastian Grek, Łukasz Chrzuszcz, Janusz Grenda, Radosław Elis, Mariusz Puchalski, Paweł Binkowski, Gabriela Frycz i Antonina Choroszy, reżyser Beniamin Bukowski oraz odpowiedzialna za scenografię Katarzyna Stochalska
Joanna Krężelewska

Przez obóz narodowy okrzyknięty paszkwilem na patriotę, w Koszalinie zaskarbił serca widzów. Spektakl „Mosdorf. Rekonstrukcja” zdobył nagrodę publiczności podczas ósmego m-Teatru.

Ze sztuką „Mosdorf. Rekonstrukcja” do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego przyjechał Teatr Nowy z Poznania. Pomysł na ten spektakl „narodził się” na festiwalu Sopot Non-Fiction. Po odczytaniu piętnastominutowej etiudy jej autor Beniamin Bukowski dostał od dyrektora Piotra Kruszczyńskiego propozycję współpracy. Jak tłumaczył później Kruszczyński, sprowokowała go do tego „próba odnalezienia głębi człowieczeństwa w skrajnych postawach”.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.