Motocykliści z Jadownik pomagają innym za pomocą stowarzyszenia dawców krwi

Czytaj dalej
Fot. arch. HDK Moto Jadowniki
Tomasz Rabjasz

Motocykliści z Jadownik pomagają innym za pomocą stowarzyszenia dawców krwi

Tomasz Rabjasz

Motocykliści ze Stowarzyszenia HDK Moto Jadowniki to grupa przyjaciół, dla których motocykl jest wspólną pasją oraz sposobem na czerpanie radości z życia. Oprócz pasji, starają się również włączać w działalność charytatywną.

Dwa lata temu otworzyli klub honorowych dawców krwi. Współpracują ponadto z bocheńską Fundacją „Auxilium”, pomagając niepełnosprawnym oraz poszkodowanym w wypadkach dzieciom i młodzieży.

Do stowarzyszenia należy obecnie 78 miłośników motocykli oraz kilku ich przyjaciół. Są wśród nich zarówno mężczyźni, jak i kobiety, które stanowią około 30 procent całej grupy.

Wspólna pasja

Razem przemierzają polskie drogi w poszukiwaniu przygód. Niektórzy odwiedzili na swoich maszynach odległe rejony Europy, jak Hiszpania, Portugalia, czy Albania. Zdecydowanie najważniejszą wyprawą, w jakiej brali udział, była jednak pielgrzymka motocyklowa „Iskra Miłosierdzia” do słonecznej Italii. Miała miejsce tuż przed Światowymi Dniami Młodzieży, które odbyły się w Polsce w 2016 roku.

- Wjechaliśmy wówczas na motorach na plac Św. Piotra w eskorcie policji i zostaliśmy przyjęci na audiencji przez papieża Franciszka. To były piękne i wyjątkowe chwile, które zapewne zostaną w mojej pamięci do końca życia. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogłem brać czynny udział w tym niezwykłym wydarzeniu - mówi dumny Wojciech Podleś, jeden z członków stowarzyszenia. Zaznacza, że w ich najbliższych planach jest teraz wyjazd m.in. na Bałkany.

Czytaj więcej:

 • Motocykliści chcą pomagać innym. Jak?
 • "W oczach wielu osób jesteśmy szaleńcami i potencjalnymi dawcami organów"
Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Tomasz Rabjasz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.