Joanna Krężelewska

Most w Karlinie ważny dla pieszych i dla... zakochanych!

Kładka połączy centrum Karlina z parkiem zlokalizowanym po drugiej stronie kanału Młynówki. Fot. Mat. Prasowe Kładka połączy centrum Karlina z parkiem zlokalizowanym po drugiej stronie kanału Młynówki.
Joanna Krężelewska

- Zakochani na kładce będą mogli wieszać kłódki, ale... nie za dużo, bo nośność mostu jest ściśle określona! - żartował burmistrz Karlina Waldemar Miśko. Powód do radości jest duży - samorząd otrzymał prawie 1,9 mln dotacji na kolejną inwestycję.

Projekt dotyczy restauracji zabytkowego parku przy ulicy Waryńskiego w Karlinie. Umowę na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa burmistrz Miśko podpisał z Tomaszem Sobierajem, wicemarszałkiem województwa zachodniopomorskiego. - Cieszę się, że dzięki tej dotacji kolejna część Karlina wypięknieje.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.