Młodzi znają Unię od podszewki. Odpowiedzieli na trudne pytania

Czytaj dalej
Fot. Jotem
Jolanta Młodecka

Młodzi znają Unię od podszewki. Odpowiedzieli na trudne pytania

Jolanta Młodecka

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP zorganizowało w ramach akcji promocyjnej „Dni Otwarte Funduszy Europejskich” konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Do udziału zaproszono uczniów trzech szkół ponadgimnazjalnych powiatu radziejowskiego.

Celem konkursu było uświadomienie uczniom znaczenia Unii Europejskiej, zapoznanie ich z mechanizmami i strukturami funkcjonującymi w UE, zachęcenie do szukania informacji dotyczących Unii.

Test składał się z 30. pytań zamkniętych i 5. pytań otwartych. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą na temat Unii Europejskiej. Pierwsze miejsce zajęła Julia Lewandowska, uczennica z Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przemystce, drugie - Mikołaj Czynsz, uczeń Zespołu Szkół i Placówek w Radziejowie, trzecie - Szymon Dulski z Zespołu Szkół Mechanicznych.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrody rzeczowe, których sponsorami były firmy, zakłady, a także osoby prywatne z powiatu radziejowskiego.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.