Młodzi pokażą na Rynku Głównym, jak można uwielbiać Boga

Czytaj dalej
Fot. Fot. archiwum
Paweł Gzyl

Młodzi pokażą na Rynku Głównym, jak można uwielbiać Boga

Paweł Gzyl

Muzyka. Mercy Festival to trzy dni z różnymi odmianami muzyki chrześcijańskiej: od gospel po rocka. Ale to nie wszystko. Na pielgrzymów czekają też charyzmatyczni kaznodzieje.

- Na kilka dni Kraków stanie się drugim Rzymem. Bo wiadomo - tam gdzie Piotr, tam jest Rzym. Cieszymy się, że będziemy mogli słuchać papieża w Krakowie i spotkać tłumy młodych ludzi. I dla nich właśnie przygotowywany jest szereg atrakcji kulturalnych. Bo ewangelizować można nie tylko przez modlitwę, ale i przez kulturę - mówi Stanisław Dziedzic, dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa.

Dla młodych pielgrzymów przygotowano specjalnie Mercy Festival. To cykl koncertów, których wspólnym mianownikiem będzie tematyka religijna. Występy będą się odbywać od 22 do 24 lipca na placu przed Bazyliką Mariacką oraz na scenie usytuowanej na Rynku Głównym. Wystąpią znani artyści z polskiej sceny chrześcijańskiej: Muzycy Jednego Serca Jednego Ducha, New Life’m, niemaGOtu, Owca i Exodus 15.

Pod nazwą Muzycy Jednego Serca Jednego Ducha odbywa się największy koncert uwielbieniowy w Europie Środkowo-wschodniej, który co roku gromadzi w Rzeszowie ok. 40 tysięcy chrześcijan. W składzie zespołu są m.in.: Jan Budziaszek (Skaldowie), Marcin i Lidia Pospieszalscy, Mate.O., Agnieszka Musiał, Katarzyna Bogusz, Hubert Kowalski, Tamara Przybysz, Paweł Dusza i Agnieszka Cudzich.

New Life’ m to chyba najważniejszy zespół polskiej sceny chrześcijańskiej ostatnich lat. Jego wokalistami byli tak znani muzycy, jak m.in. Mietek Szcześniak i Natalia Niemen. Obecnie ich miejsce przy mikrofonie zajmuje Agnieszka Musiał.

Owca to zespół, który tworzą doświadczeni muzycy. Wystarczy wspomnieć, że należący do składu pianista, aranżer i producent Jan Smoczyński współpracował z Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak, Agą Zaryan, Anną Marią Jopek, Kayah czy Moniką Brodką. Z kolei Katarzyna Bogusz to wokalistka znana z zespołów Dikanda i Bogu-chwała. Skład Owcy uzupełnia Agnieszka Musiał.

W skład projektu pod zaskakującą nazwą niemaGOtu wchodzą twórcy i wykonawcy hymnu ŚDM 2016. Ich muzyka oscyluje wokół nowoczesnego gospel w pop-rockowych aranżach z elementami folku.

Exodus 15 wykonuje z kolei pieśni uwielbieniowe: od jedenastu lat. W dorobku ma aż siedem płyt koncertowych i studyjnych oraz cztery trasy koncertowe po USA, gdzie w sumie zagrał dla 80 tys. osób.

W programie nie zabraknie również Słowa Bożego, głoszonego przez charyzmatycznych kaznodziejów: ks. bp. Grzegorza Rysia, o. Adama Szustaka OP i o. Tomasza Nowaka OP.

Paweł Gzyl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.