Krzysztof Marczyk

Mistrzostwa Polski i Pucharu Polski supermoto. Sukces zawodnika z regionu

Mistrzostwa Polski i Pucharu Polski supermoto. Sukces zawodnika z regionu
Krzysztof Marczyk

Za nami 4. i 5. runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski supermoto oraz Pucharu pitbike MRF. Z sukcesem zawodnika z regionu.

W koszalińskim motoparku przy ul. Gnieźnieńskiej rywalizowało kilkudziesięciu zawodników nie tylko z kraju, ale i zza granicy. Nie brakowało też dobrych rezultatów miłośników jednośladów z naszego regionu.

Znakomitą formę w tym sezonie podtrzymał w Koszalinie Czech Erik Provaznik, który w klasie supermoto wygrał swoje starty i utrzymał się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej całego cyklu.

Za to w cieszącej się coraz większą popularnością klasie pitbike (niewielkie lekkie motocykle crossowe) znów klasę pokazał Mateusz Wąsowski. Urodzony w 1995 roku koszalinianin broniący barw Automobilklubu Wielkopolskiego, w zmaganiach w ramach Pucharu Polski zajął ostatecznie 2. miejsce, choć rywalizacja była bardzo zacięta. Wąsowski w decydującym pojedynku nie dał się pokonać i o końcowej pozycji zadecydował dopiero wynik z sesji eliminacyjnej. Na koniec, wraz z Patrykiem Stankiewiczem (Automobilklub Radomski) zgromadzili po tyle samo punktów. W składającym się łącznie z siedmiu rund cyklu PP Wąsowski plasuje się na czele klasyfikacji. Liderem generalki koszaliński motocyklista jest także w Otwartych mistrzostwach woj. kujawsko-pomorskiego. Kolejne rundy (łącznie jest ich pięć, odbyły się już trzy) zaplanowane zostały na 20 sierpnia w Bydgoszczy oraz na 24 września w Toruniu.

Wyniki, mistrzostwa Polski supermoto: 1. Erik Provaznik (Czechy, Yamaha), 2. Jędrzej Żuralski (KM WIRAŻ Bartoszyce, Husqvarna), 3. Denis Chadrysiak (Niemcy, KTM); Puchar Polski supermoto, klasa C2: 1. Kevin Chadrysiak (Niemcy, KTM), 2. Florian Hummel (Niemcy, Suzuki), 3. Damian Czudak(Wallrav Racing Club, Honda); klasa C4: 1. Daniel Bukowski (Automobilklub Wielkopolski, KTM), 2. Piotr Krawiec (Automobilklub Wielkopolski, TM), 3. Mieszko Laszecki (Wallrav Racing Club, KTM); klasa amator: 1. Andrzej Płoński (Automobilklub Polski, Suzuki), 2. Dominik Witkowski (Automobilklub Polski, KTM), 3. Jakub Kusowski (Automobilklub Polski, Honda); Puchar Polski pitbike, klasa MRF: 1. Patryk Stankiewicz (Automobilklub Radomski), 2. Mateusz Wąsowski (Automobilklub Wielkopolsk), 3. Krzysztof Ziętara (MX Otopit Toruń), 7. Maciej Merchel (Motopark Klub Koszalin); MRF junior: 1. Dominik Ziętara (MX Otopit Toruń), 2. Michał Budziaszek (Automobilklub Krakowski), 3. Filip Turno (MX Otopit Toruń); MRF kobiet: 1. Daria Leba, 2. Martyna Dynasińska, 3. Oliwia Rosińska (wszystkie MX Otopit Toruń).

Krzysztof Marczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.