Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Krzysztof Marczyk

Mistrzostwa Polski i Pucharu Polski supermoto. Sukces zawodnika z regionu

Mistrzostwa Polski i Pucharu Polski supermoto. Sukces zawodnika z regionu
Krzysztof Marczyk

Za nami 4. i 5. runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski supermoto oraz Pucharu pitbike MRF. Z sukcesem zawodnika z regionu.

W koszalińskim motoparku przy ul. Gnieźnieńskiej rywalizowało kilkudziesięciu zawodników nie tylko z kraju, ale i zza granicy. Nie brakowało też dobrych rezultatów miłośników jednośladów z naszego regionu.

Znakomitą formę w tym sezonie podtrzymał w Koszalinie Czech Erik Provaznik, który w klasie supermoto wygrał swoje starty i utrzymał się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej całego cyklu.

Za to w cieszącej się coraz większą popularnością klasie pitbike (niewielkie lekkie motocykle crossowe) znów klasę pokazał Mateusz Wąsowski. Urodzony w 1995 roku koszalinianin broniący barw Automobilklubu Wielkopolskiego, w zmaganiach w ramach Pucharu Polski zajął ostatecznie 2. miejsce, choć rywalizacja była bardzo zacięta. Wąsowski w decydującym pojedynku nie dał się pokonać i o końcowej pozycji zadecydował dopiero wynik z sesji eliminacyjnej. Na koniec, wraz z Patrykiem Stankiewiczem (Automobilklub Radomski) zgromadzili po tyle samo punktów. W składającym się łącznie z siedmiu rund cyklu PP Wąsowski plasuje się na czele klasyfikacji. Liderem generalki koszaliński motocyklista jest także w Otwartych mistrzostwach woj. kujawsko-pomorskiego. Kolejne rundy (łącznie jest ich pięć, odbyły się już trzy) zaplanowane zostały na 20 sierpnia w Bydgoszczy oraz na 24 września w Toruniu.

Wyniki, mistrzostwa Polski supermoto: 1. Erik Provaznik (Czechy, Yamaha), 2. Jędrzej Żuralski (KM WIRAŻ Bartoszyce, Husqvarna), 3. Denis Chadrysiak (Niemcy, KTM); Puchar Polski supermoto, klasa C2: 1. Kevin Chadrysiak (Niemcy, KTM), 2. Florian Hummel (Niemcy, Suzuki), 3. Damian Czudak(Wallrav Racing Club, Honda); klasa C4: 1. Daniel Bukowski (Automobilklub Wielkopolski, KTM), 2. Piotr Krawiec (Automobilklub Wielkopolski, TM), 3. Mieszko Laszecki (Wallrav Racing Club, KTM); klasa amator: 1. Andrzej Płoński (Automobilklub Polski, Suzuki), 2. Dominik Witkowski (Automobilklub Polski, KTM), 3. Jakub Kusowski (Automobilklub Polski, Honda); Puchar Polski pitbike, klasa MRF: 1. Patryk Stankiewicz (Automobilklub Radomski), 2. Mateusz Wąsowski (Automobilklub Wielkopolsk), 3. Krzysztof Ziętara (MX Otopit Toruń), 7. Maciej Merchel (Motopark Klub Koszalin); MRF junior: 1. Dominik Ziętara (MX Otopit Toruń), 2. Michał Budziaszek (Automobilklub Krakowski), 3. Filip Turno (MX Otopit Toruń); MRF kobiet: 1. Daria Leba, 2. Martyna Dynasińska, 3. Oliwia Rosińska (wszystkie MX Otopit Toruń).

Tutaj się czyta. Bez reklam.

Tak jak w kiosku. Kupując prenumeratę cyfrową, możesz czytać codzienne wydanie Głosu Koszalińskiego.

Co zyskujesz:

  • dostęp do wszystkich treści Głosu Koszalińskiego
  • codzienne e-wydanie Głosu Koszalińskiego
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu
Krzysztof Marczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.