Mieszkańcy Podkarpacia zaliczają się do najbardziej zadowolonych ze swojego miejsca zamieszkania. Z zadowoleniem ogólnym jest gorzej

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Norbert Ziętal

Mieszkańcy Podkarpacia zaliczają się do najbardziej zadowolonych ze swojego miejsca zamieszkania. Z zadowoleniem ogólnym jest gorzej

Norbert Ziętal

Mieszkańcy Podkarpacia najbardziej w Polsce są zadowoleni z terenów zielonych w swoim regionie. Lubią swoją miejscowość. Powietrze, którym oddychają, jest w grupie tych najmniej zanieczyszczonych w Polsce. Zaliczamy się do najbardziej ufnych i religijnych Polaków. Jednak w kategorii ogólnego zadowolenia, nie jesteśmy już liderami.

Cykliczne „Badania spójności społecznej” prowadzi Główny Urząd Statystyczny. Właśnie ukazały się wyniki dotyczące 2018 r.
Ogólne obserwacje dotyczącej całej Polski? W 2018 r. w porównaniu z 2015 r. poprawiła się sytuacja ekonomiczna gospodarstw domowych. Spadło ubóstwo. Wzrósł odsetek gospodarstw domowych ogólnie zadowolonych z życia. GUS_badał osoby w wieku powyżej 16 roku życia.

Lubimy swoje miejscowości i tereny zielone

W Podkarpackiem jest największy odsetek mieszkańców, aż 87 proc. zadowolonych z terenów zielonych. Po tym względem, równać z nami mogą się tylko mieszkańcy województw warmińsko-mazurskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego. Średnia krajowa wynosi 79 proc.

Bardziej niż większość Polaków lubimy miejscowość, w której mieszkamy. Aż 84 proc. mieszkańców Podkarpacia ceni swoje „gniazdo”. To wprawdzie mniej niż w Małopolsce (86 proc.), Wielkopolsce (85 proc.) i Podlaskim (85 proc.), ale więcej niż w pozostałych regionach. Średnia krajowa wynosi 80 proc.

W dalszej części m.in.:

 • czy na Podkarpaciu czujemy się bezpieczni
 • komu ufamy najbardziej
 • kto jest szczęśliwszy od nas
Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Norbert Ziętal

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.