Rajmund Wełnic

Mieszkańcy Marcelina nie chcą jechać przez pół miasta

Od kilku dni zmotoryzowani mogą już przejechać obok nowej obwodnicy w rejonie ul. Leśnej Fot. Rajmund Wełnic Od kilku dni zmotoryzowani mogą już przejechać obok nowej obwodnicy w rejonie ul. Leśnej
Rajmund Wełnic

Znika jeden uciążliwy objazd na budowie obwodnicy Szczecinka, ale wizja kolejnego - naprawdę kłopotliwego - spędza sen z powiek mieszkańcom Marcelina, Gwdy czy Białego Boru.

W tych dniach - po kilku miesiącach telepania się objazdem przez Omulną - uruchomiono przejazd ulicą Leśną. Stan prac przy budowie wiaduktu nad powstająca obwodnicą pozwolił puścić ruch drogą, z której korzystają mieszkańcy Czarnoboru, Buczka, Żółtnicy i innych wsi w tym rejonie. Obecne obejście wiedzie po drodze szutrowej i trasą serwisową, ale na pewno jest mniej uciążliwe niż długi objazd do Szczecinka przez Omulną i „jedenastkę”.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.