Iwona Marciniak

Mieszkańcy Budzistowa protestują. Centrum wioski rozjeżdżają ciężarówki

Zebranie w Urzędzie Gminy Kołobrzeg Fot. UG Kołobrzeg Zebranie w Urzędzie Gminy Kołobrzeg
Iwona Marciniak

Zdaniem mieszkańców zasady bezpieczeństwa i zawartą wcześniej umowę naruszył wykonawca trasy szybkiego ruchu S6.

Sprawa jest poważna, bo choćby nawierzchnia ul. Stare Miasto to tymczasowe płyty, czekające na czas, gdy w ramach gminnych inwestycji zamieni je solidna nawierzchnia. I to właśnie m.in. tę drogę od jakiegoś czasu rozjeżdżają wypełnione materiałami budowlanymi ciężarówki i ciężki sprzęt wykorzystywany do budowy drogi S6.

Mieszkańcy poskarżyli się w Urzędzie Gminy i reakcja była natychmiastowa. Władze gminy zorganizowały spotkanie z przedstawicielem PORR Polska Infrastructure S.A.

- Wszystkie trasy przejazdu zostały precyzyjnie ustalone - mówi zastępca wójta Maciej Bejnarowicz.

- To, co zaobserwowali mieszkańcy, to samowolka, której nie można tolerować. To, że niszczona jest nawierzchnia, to tylko jeden powód do niepokoju.

- Zgodnie z ustaleniami ciężki sprzęt miał wjeżdżać na plac budowy od strony wioski Obroty - mówi Tadeusz Ogiński.

Zaproszony na spotkanie dyrektor do spraw technicznych PORR Jerzy Wierzgacz nie zaprzeczał. Tłumaczył, że przyczyna leży w opóźnieniach w budowie odcinka drogi technicznej, którą miał się odbywać cały ruch. Budowlańcom na przeszkodzie stanęła linia gazyfikacyjna wysokiego ciśnienia, która przecina dojazd.

Usuwanie linii się przeciąga. Stąd prośba dyrektora, by mieszkańcy przecierpieli do końca września. Obiecywał, że ruch ma zostać ograniczony do niezbędnego minimum, a wszelkie szkody zostaną usunięte na koszt wykonawcy.

Iwona Marciniak

Piszę w Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Mam szczęście mieszkać w Kołobrzegu, którego plaża - bez względu na porę roku - to najlepszy antydepresant i akumulator dobrej energii. Zwłaszcza gdy biega się po niej z psem (a najlepiej z psami ;))


Informuję o tym, co dzieje się w mieście i powiecie kołobrzeskim. Moje teksty można znaleźć w sieci na stronie www.gk24.pl, www.kolobrzeg.naszemiasto.pl, na fejsbukowym profilu Kołobrzeg nasze miasto oraz w papierowym wydaniu Głosu Koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.