Rajmund Wełnic

Miasto wspomaga hospicjum. Zgoda radnych ponad podziałami

Burmistrz Daniel Rak z księdzem Markiem Kowalewskim i siostrą Barbarą Gołębiewską z zakonu Albertynek przed podpisaniem umowy obejrzał hospicjum Fot. Rajmund Wełnic Burmistrz Daniel Rak z księdzem Markiem Kowalewskim i siostrą Barbarą Gołębiewską z zakonu Albertynek przed podpisaniem umowy obejrzał hospicjum
Rajmund Wełnic

Szczecinek przekazuje 100 tysięcy złotych na działalność miejscowego hospicjum. Pomoc w podobnej wysokości ma trafiać do placówki co roku.

Stosowne dokumenty podpisali środę burmistrz Szczecinka Daniel Rak i ksiądz proboszcz parafii św. Franciszka Marek Kowalewski, prezes stowarzyszenia, które prowadzi hospicjum przy ulicy Bukowej.

100 tysięcy złotych (albo i więcej) co roku

- Dotrzymuję zobowiązania złożonego z kampanii - mówił włodarz miasta dodając, że inicjatywę przekazania 100 tysięcy złotych w tym roku na bieżące utrzymanie hospicjum poparli radni wszystkich ugrupowań. - Mam nadzieję, że środki w co najmniej takiej wysokości będziemy przekazywać co roku i przy okazji składam księdzu Markowi słowa uznania za doprowadzenie misji, jaką wytyczył sobie lata temu.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.