Rajmund Wełnic

Miasto wspomaga hospicjum. Zgoda radnych ponad podziałami

Burmistrz Daniel Rak z księdzem Markiem Kowalewskim i siostrą Barbarą Gołębiewską z zakonu Albertynek przed podpisaniem umowy obejrzał hospicjum Fot. Rajmund Wełnic Burmistrz Daniel Rak z księdzem Markiem Kowalewskim i siostrą Barbarą Gołębiewską z zakonu Albertynek przed podpisaniem umowy obejrzał hospicjum
Rajmund Wełnic

Szczecinek przekazuje 100 tysięcy złotych na działalność miejscowego hospicjum. Pomoc w podobnej wysokości ma trafiać do placówki co roku.

Stosowne dokumenty podpisali środę burmistrz Szczecinka Daniel Rak i ksiądz proboszcz parafii św. Franciszka Marek Kowalewski, prezes stowarzyszenia, które prowadzi hospicjum przy ulicy Bukowej.

100 tysięcy złotych (albo i więcej) co roku

- Dotrzymuję zobowiązania złożonego z kampanii - mówił włodarz miasta dodając, że inicjatywę przekazania 100 tysięcy złotych w tym roku na bieżące utrzymanie hospicjum poparli radni wszystkich ugrupowań. - Mam nadzieję, że środki w co najmniej takiej wysokości będziemy przekazywać co roku i przy okazji składam księdzu Markowi słowa uznania za doprowadzenie misji, jaką wytyczył sobie lata temu.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.