Piotr Polechoński

Miasto i region w kilku odsłonach, czyli Rocznik koszaliński po raz 45.

To już 45 odsłona „Rocznika Koszalińskiego”. Jego pierwszy numer ukazał się w roku 1966 Fot. Radek Koleśnik To już 45 odsłona „Rocznika Koszalińskiego”. Jego pierwszy numer ukazał się w roku 1966
Piotr Polechoński

Ukazuje się co roku, choć nie wszyscy zdają sobie sprawę, że tak się dzieje i że można wzbogacić swoją bibliotekę zupełnie za darmo. „Rocznik Koszaliński 2017” - bo o niego chodzi - jest już dostępny.

Najnowszy rocznik wydała Koszalińska Biblioteka Publiczna przy współpracy z Archiwum Państwowym w Koszalinie. To już 45 odsłona tego szacownego pisma (pierwszy jego numer ukazał się w roku 1966). Przez całe lata jego wydawcą było Koszalińskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne i działający wówczas w jego strukturach Koszaliński Ośrodek Naukowo-Badawczy.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Polechoński

Dziennikarz „Głosu Koszalińskiego”, politolog, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, autor szeregu książek o koszalińskiej historii i tożsamości, w tym „Sekretów Koszalina”, za którą dostał Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury za rok 2017. Laureat dwóch nagród za odkrywanie lokalnej historii i jej popularyzację. W 2005 roku otrzymał „Koszalińskiego Orła”, a w roku 2014 wyróżniony został przez Koszalińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Gospodarni”. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.