Marzena Sutryk

Mapa zagrożeń sprawdza się w całym województwie zachodniopomorskim

Mieszkańcy korzystający z mapy zagrożeń zgłosili m.in. rejon skrzyżowania drogi krajowej nr 6 i drogi wojewódzkiej nr 163 jako miejsce niebezpieczne Fot. KWP Szczecin Mieszkańcy korzystający z mapy zagrożeń zgłosili m.in. rejon skrzyżowania drogi krajowej nr 6 i drogi wojewódzkiej nr 163 jako miejsce niebezpieczne - został tam zamontowany fotoradar
Marzena Sutryk

Wczoraj podsumowaliśmy rok funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w Koszalinie Dziś o wynikach w skali regionu za 12 miesięcy.

Widzisz, że ktoś źle parkuje? Nie musisz dzwonić do komendy. Możesz skorzystać z inter-netowej mapy, którą z łatwością znajdziesz na stronie swojej komendy policji. Tam zaznaczysz newralgiczny punkt z adnotacją, jakiej sprawy dotyczy, a policjanci to zweryfikują na miejscu.

Już w pierwszych trzech miesiącach działalności aplikacji policjanci zachodniopomorskiego garnizonu odczytali7.691 zdarzeń wskazanych przez mieszkańców jako te, które mogą według nich być niebezpieczne i wymagają interwencji policji. W tym 2.683 zgłoszenia, czyli ponad 35 procent, zostało przez mundurowych potwierdzonych.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.