Manowo: Zamiast dłuta wybierają igłę. Niezwykłe warsztaty rzeźby w tkaninie

Czytaj dalej
Fot. Radosław Brzostek
Joanna Krężelewska

Manowo: Zamiast dłuta wybierają igłę. Niezwykłe warsztaty rzeźby w tkaninie

Joanna Krężelewska

Na czym polega lecznicza moc sztuki? Odpowiedź na to pytanie można poznać, odwiedzając Środowiskowy Dom Samopomocy „Pegaz” w Manowie. Prace wykonane przez podopiecznych ośrodka były już prezentowane na wystawie. Satysfakcja to jedno. Warsztaty krawieckie mają przede wszystkim wymiar terapeutyczny.

Stukot maszyny do szycia słychać już od progu. W połączeniu z zapachem ciasta z truskawkami przywodzi on na myśl dom babci. Cóż, jest tu równie przytulnie! Tym razem z wyraźnie sportowym akcentem. Pokój telewizyjny zamienił się w profesjonalną strefę kibica, z flagami, terminarzem i... piłkarzem, który narodził się w pracowni krawieckiej.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.