Jarosław Miłkowski

Mamy 11. wojewodę w historii Lubuskiego

Jarosław Miłkowski

Władysław Dajczak został we wtorek nowym wojewodą lubuskim. Pracę rozpoczął w środę. Czym zamierza się zająć? Jarosław Miłkowski.

- Od razu chcę zadeklarować Lubuszanom, że dostęp do wojewody będą mieli zawsze, gdy będą mieli takie życzenie - usłyszeliśmy we wtorkowe południe od Władysława Dajczaka. Kilkadziesiąt minut wcześniej premier Beata Szydło wręczyła mu nominację na wojewodę lubuskiego. Niecałe 24 godziny później Dajczak przyjechał do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego i rozpoczął już urzędowanie. Jednym z pierwszych jego punktów było spotkanie z dyrektorami wydziałów LUW-u. Nowy wojewoda chciał bowiem poznać podstawowe problemy urzędu i aktualne wyzwania, przed którymi będzie musiał stanąć.
Czym Dajczak planuje zająć się na wstępie? Szczegółów zdradzać nie chce, ale przyznaje, że zależy mu na samorządach, środowiskach gospodarczych i akademickich.

Zastępca ma być znany już niebawem

Nieznane jest także nazwisko nowego wicewojewody. Na razie jest nim urzędujący już od 8 lat Jan Świrepo, którego odejście jest już tylko kwestią czasu. Dajczak mówi, że powołanie musi być przedyskutowane z lubuskim PiS-em oraz ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem. Zastępca ma być znany już niebawem.

Dajczak często podkreśla, że urząd wojewódzki będzie otwarty na obywateli: - Zawsze wyobrażałem sobie, że jeśli pełni się taką funkcję publiczną, to jest ona zdecydowanie służbą, a nie zaszczytem. Że trzeba ją wykonywać z pełną pokorą. Że trzeba przyjmować wszystkie wyzwania oraz wszystkie uwagi, które Lubuszanie będą zgłaszali.

56-letni Władysław Dajczak ze Strzelec Krajeńskich jest 11. wojewodą w 17-letniej historii Lubuskiego. Został powołany, ponieważ w kraju doszło do zmiany rządu, a wojewoda jest jego „przedstawicielem w terenie”.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.