Iwona Marciniak

Małżeństwo z Kołobrzegu popełniło 4 tys. przestępstw

Oszuści z Kołobrzegu już przyznali się do winy. Grozi im nawet 12 lat więzienia Fot. Radek Koleśnik Oszuści z Kołobrzegu już przyznali się do winy. Grozi im nawet 12 lat więzienia
Iwona Marciniak

Wyłudzali dane osobowe i skany dokumentów. Potem, wykorzystując je, zakładali konta bankowe i wyłudzali pożyczki. W sumie wyliczono im popełnienie ponad 4 tysięcy przestępstw na szkodę ludzi z całej Polski i przywłaszczenie blisko 500 tys. złotych.

Przeciwko małżonkom z Kołobrzegu właśnie skierowano akt oskarżenia.

Akt oskarżenia już wpłynął do sądu. Przygotowała go Prokuratura Rejonowa w Katowicach, bo to tam ujawnili się pierwsi poszkodowali. Jak informuje biuro prasowe Prokuratury Krajowej, prokuratorzy z Katowic „w toku śledztwa ustalili, że oskarżeni w okresie od marca 2014 roku do października 2016 roku umieszczali w internecie fikcyjne oferty o pracę w charakterze tzw.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Iwona Marciniak

Piszę w Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Mam szczęście mieszkać w Kołobrzegu, którego plaża - bez względu na porę roku - to najlepszy antydepresant i akumulator dobrej energii. Zwłaszcza gdy biega się po niej z psem (a najlepiej z psami ;))


Informuję o tym, co dzieje się w mieście i powiecie kołobrzeskim. Moje teksty można znaleźć w sieci na stronie www.gk24.pl, www.kolobrzeg.naszemiasto.pl, na fejsbukowym profilu Kołobrzeg nasze miasto oraz w papierowym wydaniu Głosu Koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.