Mały raport drogowy. Te odcinki doczekają się nowej nawierzchni

Czytaj dalej
Rafał Nagórski

Mały raport drogowy. Te odcinki doczekają się nowej nawierzchni

Rafał Nagórski

Najważniejsza inwestycja drogowa to przebudowa drogi 203 z Koszalina do Ustki, ale sporo będzie się też działo na drogach gminnych.

W Darłowie - poza opisywanym już na pierwszej stronie - remontem ulicy Dąbrowskiego, do jesieni zakończą się prace na kilku mniejszych odcinkach. Nowa nawierzchnia pojawi się na ulicy Zygmunta III Wazy, kostka betonowa pojawi się na dotychczasowych drogach gruntowych: Fałata, Kossaka i Matejki, po obu stronach drogi Księżnej Zofii pojawi się chodnik. Bardzo ważny dla mieszkańców Darłowa jest też remont nie realizowany przez miasto, ale przez Zarząd Dróg Wojewódzkich. Chodzi o remont znajdującego się w fatalnym stanie odcinka drogi 203 Darłowo-Ustka. Na razie ZZDW wyłania wykonawcę przebudowy ulicy Tynieckiego w Darłowie, a prace na odcinku blisko 2 kilometrów mają rozpocząć się jesienią tego roku. Przewidziano tu kompleksową przebudowę ze wzmocnieniem konstrukcji jezdni, poszerzeniem jej do normatywnych szerokości. Na skrzyżowaniu z Aleją Jana Pawła II i ul. Emilii Plater powstanie małe rondo o średnicy wewnętrznej 20 m.

W gm. Darłowo - poza wspomnianym już remontem drogi w Krupach, kończą się prace drogowe w Dąbkach - ulica Wydmowa oraz droga 203 biegnąca przez uzdrowisko. Gotowa jest już ulica Ku Morzu we wsi Wicie, a gmina zdobyła ostatnio dotację z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych na przebudowę dróg gruntowych drogi gminnej pomiędzy Cisowem a Zakrzewem o długości 2,4 km. - Odcinek drogi Cisowo - Zakrzewo jest elementem większego projektu, droga docelowo ma prowadzić do Drozdowa. W kolejnych latach będziemy się starać o dofinansowanie kolejnego etapu drogi - mówi wójt gminy Radosław Głażewski i dodaje, że gmina wykłada płytami też sporo odcinków dróg dojazdowych, łącznie na remonty dróg wyda z budżetu około 4,5 miliona złotych.

W gminie wiejskiej Sławno - poza wspominanym już odcinkiem Warszkowo-Warszkówko nowych dróg doczekają się mieszkańcy Janiewic i Noskowa. Prace mają zakończyć się jesienią.

Tempa nie zwalnia gmina Postomino, która po tym, jak uroczyście otworzyła siedem nowych ulic w Jarosławcu obecnie nadzoruje prace w trzech miejscach. Trwa pierwszy etap przebudowy dróg gminnych (asfalt + oświetlenie) w Pieńkówku - koszt około 900 tysięcy z budżetu gminy. Drugi projekt to drogi wewnętrzne w Pieszczu, na co gmina zdobyła dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (koszt również około 900 tysięcy). Trzeci z obecnie realizowanych projektów to ulica Krótka w Jarosławcu, na której pojawi się kostka. - Dostaliśmy też 180 tysięcy złotych dotacji z FOGR na przebudowę drogi gminnej w Łężku - informuje Janusz Bojkowski, wójt gminy Postomino. - Wiem, że mieszkańcy walczyli o to, żeby remontować cały odcinek powiatowy czyli dojazd do wsi. My jako gmina byliśmy w stanie wesprzeć powiat, ale na razie nic z tego nie wyszło Dlatego zabieramy się za odcinek gminny wewnątrz miejscowości o długości około 900 metrów, a koszt szacowany jest na milion złotych - dodaje wójt. Warto dodać, że w gm. Postomino jest szansa na remont kolejnego odcinka w tym roku. Mowa o drodze w Bylicy.. Wszystko zależy od czerwcowej decyzji radnych.

W gm. Malechowo najważniejsza inwestycja tego półrocza to droga Malechowo- Paproty, ale podpisano też umowę z wykonawcą na drogę przy blokach w Karwicach - za około 500 tysięcy złotych. Gotowy jest już projekt na brukowy odcinek w Ostrowcu i wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku uda się zrealizować i ten projekt. Gmina jest też po rozmowach ze starostwem na temat położenia asfaltowego „dywanu” na odcinku drogi powiatowej Kukułczyn-Lejkowo, ma też porozumienie z Nadleśnictwem w sprawie utwardzenia drogi Drzeńsko-Zalesie.

Rafał Nagórski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.