Iwona Marciniak

Małe Budzistowo, a aż dwie galerie

Tak wygląda Brama Mazur, czyli Centrum Handlowe, które spółka MMG zbudowała w Ełku. Jednym z planowanych projektów, jest Galeria Mlociny, która ma powstać Fot. MGM Tak wygląda Brama Mazur, czyli Centrum Handlowe, które spółka MMG zbudowała w Ełku. Jednym z planowanych projektów, jest Galeria Mlociny, która ma powstać w stolicy.
Iwona Marciniak

Jedną z nich, mniejszą, planuje wybudować deweloper Master Management Group. Inwestorem drugiej jest spółka Retail Concept, budująca w kraju centra handlowe Karuzela.

W podkołobrzeskim Budzistowie, wiosce należącej do gminy wiejskiej Kołobrzeg, w 2018 roku lub najdalej w 2019, mają powstać dwie galerie handlowe. Pisaliśmy o tym już trzy lata temu, ale dziś ówczesne zapowiedzi są już bliższe realizacji. Obie galerie mają ze sobą sąsiadować, bo dzielić je będzie raptem 300 - 400 metrów.

W ostatnich dniach wójt gminy Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek spotkał się z przedstawicielami firmy deweloperskiej Master Management Group, która zbudowała CH Brama Mazur w Ełku, a jednym z jej kolejnych projektów jest Galerię Młociny w stolicy. Teraz MMG to także zarządca terenu w Budzistowie (tuż przy zjeździe z ul. Krzywoustego). Jak słyszymy, jeśli procedury potoczą się planowo, w najbliższym czasie gmina wyda deweloperowi decyzję środowiskową, z którą ten będzie mógł się ubiegać o pozwolenie na budowę. Galeria, która tu powstanie, ma mieć powierzchnię zabudowy 18 tys. m kw. i parking z 400 miejscami. Będzie jednokondygnacyjna. Nazwy jeszcze nie ma, niewykluczone, że zostanie wybrana w drodze konkursu. - Również architektura obiektu, który powstanie, ma się zgrać z charakterem miejscowości - mówi zastępca wójta Maciej Bejnarowicz.

Być może będzie nawiązywała do historii i walorów Budzistowa, bo - jak informuje Karolina Żelazek, menedżer marketingu i komunikacji MMG - nieodłącznym elementem budowanych przez nas centrów są eventy kulturalne oraz promocyjne, które organizujemy wspólnie z lokalną społecznością, instytucjami czy przedsiębiorcami.

Przypomnijmy, równolegle zabiegi o budowę swojego obiektu czyni spółka Retail Concept. Buduje w Polsce centra Handlowe pod nazwą Karuzela. W tej chwili działa siedem obiektów pod tą nazwą - w Biskupcu, Wodzisławiu Śląskim, Turku, Lublińcu, Gołdapi, Mrągowie i Wrześni. W pierwszej połowie 2017 roku Retail Concept planuje też rozpocząć budowę parku handlowego w Świebodzinie. Galeria, która ma powstać w Budzistowie, ma mieć powierzchnię handlową 30 tys. m i ponad 1 tys. miejsc parkingowych. Rozpoczęły się prace projektowe obiektu, w którego skład ma wchodzić około 90 sklepów i kino.

Iwona Marciniak

Piszę w Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Mam szczęście mieszkać w Kołobrzegu, którego plaża - bez względu na porę roku - to najlepszy antydepresant i akumulator dobrej energii. Zwłaszcza gdy biega się po niej z psem (a najlepiej z psami ;))


Informuję o tym, co dzieje się w mieście i powiecie kołobrzeskim. Moje teksty można znaleźć w sieci na stronie www.gk24.pl, www.kolobrzeg.naszemiasto.pl, na fejsbukowym profilu Kołobrzeg nasze miasto oraz w papierowym wydaniu Głosu Koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.