Wojciech Kulig

Ma 15 lat i napisał książkę. „Kalesony Sokratesa” już w księgarniach

Jakub Łaszkiewicz ma w swoim pokoju wiele różnych książek. Jak sam mówi najchętniej czyta biografie muzyków, sięga też po fantastykę i literaturę mł Fot. Wojciech Kulig Jakub Łaszkiewicz ma w swoim pokoju wiele różnych książek. Jak sam mówi najchętniej czyta biografie muzyków, sięga też po fantastykę i literaturę młodzieżową
Wojciech Kulig

15-letni Jakub Łaszkiewicz, gimnazjalista ze Sławna niedawno napisał pierwszą w swoim życiu książkę. Niebawem zostanie wydana.

Książka „Kalesony Sokratesa” ma 216 stron, a umowa z wydawcą została podpisana jeszcze we wrześniu ubiegłego roku. - To się zaczęło w sumie w wieku sześciu lub siedmiu lat. Wtedy sięgnąłem po pierwszą książkę, którą przeczytałem. Już wówczas chciałem napisać coś swojego, jakieś opowiadanie. I tak też zrobiłem. Nie było to arcydzieło, ale od tego zacząłem. Ćwiczyłem pisanie - opowiada o początkach przygody z pisaniem Jakub Łaszkiewicz. Najpierw było tworzenie opowiadań, a gdy Jakub poszedł do gimnazjum zaczął pisać felietony. W ubiegłe wakacje uznał, że przyszedł czas napisać coś ambitniejszego. Inaczej niż większość nastolatków wakacje spędził na tworzeniu pierwszej w swoim życiu książki.

Jak sam mówi, dzieło powstało z zamiłowania do tworzenia. - Zacząłem pisać na początku wakacji, a skończyłem tydzień przez ich zakończeniem. Jestem z mojej pracy bardzo zadowolony i czuję wielką satysfakcję. Po skończonym pisaniu uznałem, że wprowadzę jeszcze pewne poprawki. To były zmiany dotyczące błędów gramatycznych, czy też literówki. Zmieniłem kilka scen i następnie wysłałem materiał do wydawnictwa. Okazało się, że książka się spodobała. Zrobiono niewielką korektę, a dosłownie kilka dni temu dostałem informację, że jest już w sprzedaży - mówi Jakub Łaszkiewicz.

O czym opowiada książka młodego sławnianina? Śmiało można powiedzieć, że to historia o dzisiejszym życiu gimnazjalistów. - Wzorowałem się na wydarzeniach, które miały miejsce w świecie, w którym żyję. Te historie są w zasadzie fikcyjne, ale bardzo dużo kwestii zaczerpnąłem z mojego życia w szkole. Faktycznie akcja toczy się w gimnazjum. Bohaterowie to ludzie w moim wieku. Główny bohater, czyli Maciek prowadzi bloga, na którym opisuje swoje doświadczenia z przeprowadzki do nowego miejsca. To książka o relacjach rówieśniczych, zauroczeniach, miłościach, muzyce i wielu innych aspektach życia - dodaje Jakub Łaszkiewicz, który oprócz pasji do pisania ma też inne ciekawe hobby. W jego domu jest kilka instrumentów muzycznych. Jakub lubi grać na gitarze, a w wolnej chwili pochłania książki biograficzne, fantastyczne i młodzieżowe.

Wojciech Kulig

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.