Małgorzata Stempinska

Loty do Rzymu też za rok? Są rozmowy [wideo]

Rzym jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast na świecie.  Wielu turystów z regionu właśnie w wakacje decyduje się na wizytę we włoskiej stolicy. Fot. 123rtf Rzym jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast na świecie. Wielu turystów z regionu właśnie w wakacje decyduje się na wizytę we włoskiej stolicy. Loty bezpośrednio z Bydgoszczy są dużym plusem.
Małgorzata Stempinska

Loty cieszą się dużym zainteresowaniem. Chętnie korzystają z nich też mieszkańcy Pomorza i Wielkopolski. Trwają rozmowy, by połączenie utrzymać.

Pierwsi pasażerowie z Bydgoszczy do Rzymu polecieli 16 czerwca. Połączenie obsługuje włoski przewoźnik Mistral Air. Do stolicy Włoch pasażerowie podróżują Boeingiem 737-300 ze 148 miejscami na pokładzie. W poniedziałki i czwartki samolot startuje z rzymskiego lotniska Fiumicino o godzinie 11.55, aby wylądować w Bydgoszczy o 14.25. W podróż powrotną maszyna wyrusza o godzinie 15.10 i ląduje na lotnisku Rzym-Fiumicino o godzinie 17.35.

Ceny za przelot w jedną stronę zaczynają się od 189 zł. W cenę biletu wliczony jest 15 kilogramów bagażu rejestrowanego.Jutro „Gorąca linia” na temat lotów do Rzymu

Wiadomo już, że zainteresowanie lotami do Rzymu jest duże. - Szczególnie cieszy nas ciepłe przyjęcie kierunku przez biura podróży w regionie. Również touroperatorzy postanowili sprzedawać ten kierunek jako kompleksową ofertę z wylotem z Bydgoszczy. Odbieramy również wiele pozytywnych sygnałów z województwa Pomorskiego, gdzie ostatnio promowaliśmy połączenie podczas Jarmarku Dominikańskiego. Duże zainteresowanie jest też w Wielkopolsce - mówi Artur Niedźwiecki, specjalista ds. Marketingu i Projektów Graficznych w Porcie Lotniczym w Bydgoszczy.

Jak dodaje, od 14 do 31 października lotnisko Ciampino będzie remontowane. W związku z tym połączenie MistralAir z Bydgoszczy będzie jedyną możliwością bezpośredniego lotu do Rzymu z północnej Polski.

Mamy nadzieję, że połączenie do stolicy Włoch będzie dostępne również w przyszłym sezonie letnim.

- Wierzymy, że ten udany debiut zachęci przewoźnika do dalszego rozwoju siatki połączeń w Porcie Lotniczym Bydgoszcz. Jednak ze względu na dobro prowadzonych rozmów nie możemy jeszcze mówić o zakresie negocjacji prowadzonych z włoską linią - mówi Artur Niedźwiecki

Ponieważ Mistral Air jest nową linią na polskim rynku, więc pasażerowie jeszcze nie są obyci z jej regulaminem i warunkami przewozu. Wciąż jest wiele powtarzających się pytań dotyczących połączenia. Dlatego też PLB uruchamia kolejną „Gorącą linię”. W środę (9 sierpnia), od godz. 8 do 16, z wszelki i pytaniami dotyczącymi lotów do Rzymu można dzwonić pod numery telefonów: 52 365 46 78 oraz 512 031 760.

Konsultanci pomogą również w zakupie biletu, doradzą jak dostać się z lotniska do centrum Rzymu oraz odpowiedzą na pytania dotyczące bagażu podręcznego i rejestrowanego.Zimą aż sześć razy w tygodniu do Londynu

Ze względu na duże zainteresowanie pasażerów, w sezonie zimowym będzie dodatkowe, czwartkowe, połączenie Ryanair z Bydgoszczy do Londynu-Stansted. Tak więc loty na tej trasie będą się odbywać aż sześć razy w tygodniu. Nowy rejs będzie startował z londyńskiego lotniska o godz. 6.45. Lądowanie w Bydgoszczy przewidziano na godzinę 9.50. W podróż powrotną samolot wyruszy o godzinie 10.20 by o 11.30 czasu lokalnego wylądować w Londynie-Stansted.

Czarterem z Bydgoszczy

Oprócz regularnych połączeń Port Lotniczy w Bydgoszczy oferuje też loty czarterowe

2 czerwca sezon zainaugurował lot do Dubrovnika. Ponadto w ofercie wakacyjnych wylotów są: Burgas (Bułgaria), Heraklion oraz Zakynthos (Grecja). Dla porównania w ubiegłym roku w sezonie letnim z Bydgoszczy można było na wakacje polecieć do: tureckiej Antalyi, bułgarskiego Burgas, chorwackiego Dubrovnika oraz greckiego: Rhodos, Heraklionu, Zakynthos oraz na wyspę Kos.

Od kilku dni pasażerowie bydgoskiego lotniska mogą korzystać z większej hali odlotów. Dzięki temu przyjemniej im się czeka na samolot

Hala odlotów została powiększona o 250 metrów kw. Wyposażono ją w modernizowaną klimatyzację i energooszczędne oświetlenie LED. Jest też znacznie więcej miejsc siedzących dla podróżnych. Już za kilka tygodni, po zakończeniu adaptacji pierwszego piętra terminala, pasażerowie będą mieli w sumie do dyspozycji dodatkowe 1000 metrów kwadratowych terminala.

Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.