Rajmund Wełnic

Likwidacja wspólnych toalet w kamienicach w Szczecinku. Nieoczekiwane problemy

Tydzień temu zamarzło WC w kamienicy przy Armii Krajowej 17, lokatorzy zostali też bez wody Fot. Rajmund Wełnic Tydzień temu zamarzło WC w kamienicy przy Armii Krajowej 17, lokatorzy zostali też bez wody
Rajmund Wełnic

Likwidacja wspólnych toalet w szczecineckich kamienicach natrafia na nieoczekiwane problemy. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej obiecuje jednak, że z nimi sobie poradzi.

O sporą jeszcze liczbę mieszkań, a raczej ich lokatorów, pozbawionych osobnych ubikacji, upomniał się swego czasu radny Zdzisław Miechowiecki. Okazuje się, że jeszcze kilkaset osób musi korzystać ze wspólnych toalet na korytarzach kamienic lub nawet poza nimi.

To wstydliwa spuścizna w starych, poniemieckich budynkach, z trudem dostosowywanych do współczesnych wymogów. Problem dotyczy głównie mieszkań komunalnych.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.