Joanna Krężelewska

Laury dla gitarzystek. Magia dźwięków z sześciu strun

Laury dla gitarzystek. Magia dźwięków z sześciu strun Fot. Duet Dwie Maje: od lewej Maja Rynkiewicz i Maja Jodłowska.
Joanna Krężelewska

W Wilnie w muzyczne szranki stanęło 85 gitarzystów klasycznych z Litwy, Australii, Białorusi, Estonii, Łotwy, Polski, Rosji i Ukrainy. Uczennice Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie na artystycznych kontach zapisały kolejne sukcesy.

II Międzynarodowy Konkurs Gitary Klasycznej w Wilnie odbył się w dniach 22-24 lutego. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Motus Recto, Arts Libera International i Wileński Uniwersytet Pedagogiczny. Międzynarodowe jury pod przewodnictwem profesora Białoruskiej Państwowej Akademii Muzycznej Evgenija Gridiushko oceniło występy 85 wykonawców. Pierwsze miejsce przyznało Mai Jodłowskiej, która pokonała w swojej grupie dwudziestu pięciu gitarzystów.

Pozostało jeszcze 28% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.