Kultury nie można zniszczyć [ZDJĘCIA, WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. fot. Andrzej Banaś
Urszula Wolak

Kultury nie można zniszczyć [ZDJĘCIA, WIDEO]

Urszula Wolak

Muzyka. Na głównych placach w centrum Krakowa (a także w Podgórzu i Nowej Hucie) trwa Festiwal Młodych ŚDM. Grupy młodzieży z całego świata bawią się, tańczą i śpiewają podczas koncertów. Na scenę wychodzą także pielgrzymi. Z ważnym przekazem.

Głośno i tłoczno jest nie tylko w samym sercu Krakowa, gdzie sceny koncertowe znajdują się na płycie Rynku Głównego i Małego Rynku, ale także nad Wisłą - w Podgórzu i na Bulwarze Wołyńskim. Właśnie tam można było wczoraj spotkać młodzież, która bawiła się przy muzyce. Przeważali Włosi, Hiszpanie i Portugalczycy. Jak się okazało nie tylko muzyka była dla nich ważna.

Autor: Urszula Wolak

- Jesteśmy tu, bo mamy wam coś do powiedzenia - przemawiał na Rynku Podgórskim biskup z Iraku. - Dwa lata temu zniszczono nam miasto, gdzie mieszkało ponad 125 tysięcy chrześcijan. Wszyscy zostali bez dachu nad głową, stali się uchodźcami, ale znaleźli się ludzie, którzy im pomogli i zapewnili dom. Dzięki temu możemy być dziś tu z wami - opowiadał.

Gdy duchowny skończył przemawiać, na scenie pojawili się młodzi ludzie w tradycyjnych irańskich strojach. - Źli ludzie zniszczyli nasze domy, ale nie zniszczyli naszej kultury - tłumaczył biskup. Mogliśmy się o tym przekonać podziwiając tańczącą młodzież z Iraku.

Urszula Wolak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.