Halina Poświatowska, która pisała swe wspaniałe wiersze, zmagając się ze śmiertelną chorobą, fascynuje nas do dzisiaj. Jak wyglądało codzienne życie wielkiej poetki?
Z Darianem Wiesnerem laureatem i zdobywcą nagrody dla Najlepszego Aktora w Ogólnopolskim Przeglądzie Dyplomów „Przygrywka”.
Powabna blondynka „zawsze” grała żonę bohaterów Louisa de Funesa. Francuska aktorka „przynosiła mu szczęście”. Claude Gensac zmarła kilka tygodni temu.
Główną rolę w filmie „Sztuka kochania” zagrała krakowska aktorka - Magdalena Boczarska. Michalina to była kobieta „z jajami”. Dziś również by wszystkich szokowała - mówi aktorka.
Jeśli chcemy zachować kulturę, to nie spłycajmy jej, nie sprowadzajmy jej do formy prostego elementu, który można obejrzeć w komórce – mówi Damian Aleksander. U boku tego znakomitego śpiewaka zaśpiewają w podlaskiej operze Małgorzata Walewska,...
Darłowo odwiedził ostatnio Jacek Graniecki, polski raper, właściciel wytwórni muzycznej Wielkie Joł i marki odzieżowej.
Eugeniusz Bodo urodził się 28 grudnia 1899 roku. Jeden z najpopularniejszych przedwojennych aktorów pierwsze lata swego życia spędził w Łodzi.
- Dziś to koszalinianie ustalają program wielu działań artystycznych - mówi Paweł Strojek, szef Centrum Kultury 105.
O filmowych propozycjach kina Kryterium rozmawiamy z Moniką Modłą, zastępcą dyrektora Centrum Kultury 105 w Koszalinie.
W Rock Factory grają już setki młodych Anglików. Teraz dostępna jest już polska wersja językowa gry komputerowej, którą wymyślił koszalinianin.
Nie od dziś wiadomo, że najzdolniejsze dzieci mieszkają na Pomorzu. Bez tremy prezentowały swoje talenty, a publiczność była pod wrażeniem.
Rozmowa z Marcinem Borchardtem, reżyserem spektaklu „Strażniczka Magicznego Lasu”, sobotniej premiery BTD.
Tylko 29 proc. naukowców w Europie to kobiety. Polacy nie widzą w tym nic szczególnie złego. Jak to jest być kobietą naukowcem,opowiadają astrofizyk, informatyk, chemiczka i humanistka.
Statystyczny Polak podobno nie czyta. Albo czyta bardzo mało. A jednak internetowy portal o czytaniu stał się sposobem na życie dla jego założycieli. Można? Można. Rozmowa z Izabelą Sadowską.
To jedna z najlepszych aktorek w naszym kraju. Występuje w telewizji i teatrze. Teraz trafił do kin film „Prosta historia o morderstwie” z jej udziałem
Nigdy się nie nudziłem. Zawsze brakuje mi czasu - mówi Jan Bułczyński, 84-letni emeryt, miłośnik sportu i muzyki. To również Mistrz Polski weteranów, na treningach przebiegł prawie 50 tys. km
- Technika pognała i rządzi, a humanistyka utkwiła w bezruchu - podkreślił Jacek Żakowski. Gość Koszalińskiego Kongresu Kultury pochylił się nad pytaniem: czy kultura może pomóc?
Z Krzysztofem, Piotrem i Wojciechem Cugowskimi rozmawiamy o rodzinnym muzykowaniu, wspólnej płycie i wzajemnych relacjach.
Pływał z rekinami wielorybimi, karmił hieny, wspinał się na czynny wulkan w Etiopii. Na swoim koncie ma pierwszą książkę podróżniczą, a od dwóch lat prowadzi bloga w języku polskim i angielskim. Pewnie nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie...
Jakże mieliśmy wielkie szczęście, że „byliśmy obok”! Długie i pełne sukcesów życie twórcze Andrzeja Wajdy zagarniało wszystkich. Otwarty, przyjazny, skłonny do pomocy i do rad był Mistrzem polskiego kina. Ba, polskiej kultury. Autorytetem, dobrym...
Ciepłym, zmysłowym i przejmującym głosem Stanisława Celińska otula z „Atramentowej...”. O wydanym w ubiegłym roku albumie, współpracy z Wajdą i pędzie życia mówiła w Koszalinie.
Z Pawłem Kowalem - byłym europosłem, historykiem i publicystą - rozmawia Ryszarda Wojciechowska.
Zbierają najlepsze recenzje od tuzów muzyki metalowej całego świata. Koncertują z największymi gwiazdami, mają na koncie kilka płyt i są ze Słupska.
O takim debiucie może marzyć każdy. 24-letnia Michalina Łabacz z Suwałk na Festiwalu Filmowym w Gdyni dostała nagrodę. Jej rolę w „Wołyniu” chwalą krytycy. Określa się ją jako powiew świeżości
Wpis Krystyny Jandy w internecie pociagnął lawinę. Kobiety zorganizowały protest przeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. I wygrały.
I Koszaliński Kongres Kultury poprzedziły cztery panele dyskusyjne. a Kultura - ale jaka? - odpowiedzieć mieli mieszkańcy.
Jakie pierwsze słowa wypowiada Twoje dziecko? Mama? Tata? Tablet? Jeśli słowo ”tablet” wcześnie pojawia się w słowniku malucha, być może wychowujesz Homo Tabletis. To kiedyś może przynieść fatalne skutki. Kluczem jest jak zwykle umiar.
Miłośnicy dźwięków serwowanych na żywo mają powody do zadowolenia. Jesień w Koszalinie to muzyczny maraton A Wybraliśmy dla Was najciekawsze propozycje A A dzieje się już teraz...
Adam Małysz stracił głównego sponsora rajdowego i zastanawia się, co dalej zrobić ze swoim życiem.
Na ekrany kin weszła trzecia część przygód Bridget Jones. Psychoterapeutka Anna Borkowska tłumaczy dlaczego te wszystkie opowieści Bridget są na świecie tak popularne.
Ośrodek Pilawa i dawny sąd, wizytówki Białego Boru, są nimi tylko z nazwy. Boli to miejscowych, ale także - a może przede wszystkim - gości odwiedzających piękną
Festiwal goni festiwal! Jutro zakończy się 13. edycja „Integracji”, a już w środę, 14 września, rozpoczną się Koszalińskie Konfrontacje Młodych „m-teatr”. Ich finał zaplanowano na 18 września
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.