Cezary Pazura w tym roku skończył 55 lat. W wydanej właśnie autobiografii pisze o swoich tajemnicach, kompleksach i miłości do Łodzi
Z Kubą Badachem, o jego artystycznej drodze, współpracy z wielkimi gwiazdami, najnowszej płycie „Oldschool”, a także o tekstach, które napisała mu jego żona – córka byłego prezydenta RP – Ola Kwaśniewska, rozmawia Robert Migdał
Rok akademicki w regionie rozpoczęło właśnie ok. 80 tysięcy studentów. - Gdy zaczynałem pracę, studiowało 6-7 proc. populacji. Dzisiaj to 60 proc. Czy chcemy to zatrzymać? - pyta doktor Jacek Stańdo z Politechniki Łódzkiej
„Amok” to film o człowieku, który opisał w książce zbrodnię podobną do tej, o którą potem został oskarżony. Z Kasią Adamik, reżyserką filmu, rozmawia Ryszarda Wojciechowska.
W Gdyni grasuje tajemniczy twórca. W przeciwieństwie jednak do słynnego grafficiarza Banksy’ego nie maluje na murach, a stawia rzeźby. W bardzo dziwnych miejscach...
Przed emisją pierwszego odcinka brytyjskiego „Tańca z gwiazdami” rozmawiamy z Robertem Rowińskim, założycielem studia Pasja. - W Anglii jest zupełnie inna kultura tańca, a w Polsce mamy za mało teatrów muzycznych - mówi koszalinianin.
Rozmowa z Anną Dereszowską, aktorką i wokalistką, która do Sopotu przyjechała ze swoim recitalem.
Na początku sierpnia producent Bogusław Job poinformował, że musiał wstrzymać projekt. Piotr Szwedes zapowiedział za to produkcję swojej części filmu, będą to po prostu „Wilki”.
Film o Annie Przybylskiej miał już wyznaczoną premierę na przyszły rok. Okazuje się jednak, że „Gwiazda” może w ogóle nie powstać.
95,7 proc. gospodarstw domowych ma telefon komórkowy. Niedługo w kraju będzie ich więcej niż aut.
Choć komuniści wsadzili jej ojca do więzienia, miała potem dobre relacje z prominentnymi decydentami w socjalistycznej Polsce. A potem świetnie odnalazła się również w kapitalistycznych realiach po przełomie politycznym w 1989 roku.
Na debiut liczyła osiem lat temu, po udanym występie w Opolu. Dostała jednak szkołę życia, którą streszcza w zdaniu „halo dziewczynko, trzeba chwilę poczekać, nic samo nie przyjdzie”. Dziś Daria Zawiałow cieszy się debiutanckim albumem „A kysz!”
Feng shui, jak zapewniają jego znawcy, poprawia jakość życia i sprzyja naszemu szczęściu, przy minimalnych kosztach i wysiłku z naszej strony. Ta starożytna wiedza Chińczyków stała się modna także we współczesnym świecie. Nie wiąże się z religią,...
Od dekad zachwycają swoją muzyką. Sprzedali w czasie swojej kariery ponad 30 milionów płyt na całym świecie. Teraz na występ legendarnej grupy Radiohead czeka publika, która ściągnie na Open’er Festival 2017 w Gdyni.
Emerytura? Zginąłbym, gdybym przestał grać. Czy żałuję lat straconych z powodu alkoholu? Nie, takie jest życie - wyznał sir Anthony Hopkins w wywiadzie dla „Daily Mail”. Słynny aktor w tym roku kończy 80 lat i niczego nie żałuje.
Powykręcane stawy, nadwyrężone kręgosłupy, pozrywane mięśnie. To codzienność zawodowych tancerzy, którzy walczą o wcześniejsze emerytury. 45-latek to wrak, który nie ma się gdzie podziać.
Nie wszyscy kochają artystów. Niektórzy uważają nawet, że tylko domagają się oni przywilejów, zamiast wypełniać posłannictwo społeczne. Że są lekkomyślni i nieodpowiedzialni, a liczą na specjalne traktowanie. Ale pewnie tak było zawsze?
Do udziału w koncercie jubileuszowym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu zaprosiła ją Maryla Rodowicz. Ten pomysł nie spodobał się prezesowi TVP Jackowi Kurskiemu. Kayah podpadła mu uczestniczeniem w marszach KOD-u.
Jacek Cygan, autor tekstów piosenek, napisał ich już 1500. To między innymi słowa do „Jestem kobietą”, „Jaka róża, taki cierń”, „Wypijmy za błędy”...
- Mój stosunek do Polski mogę określić jako dwuznaczny. Jest w tym i miłość, i nienawiść. To jest jak ciężki związek z kobietą, która kręci, podnieca, ale też męczy - Muniek Staszczyk, lider zespołu T.Love, wspomina 35 lat istnienia kapeli,...
Wrzesień 1939 był dla nich ostatnim aktem wielkiej filmowej kariery - mówi Grzegorz Rogowski o bohaterkach swojej książki „Skazane na zapomnienie. Polskie aktorki filmowe na emigracji”
Gdy Czesław zaśpiewał, zamurowało nas - wspomina Paweł Brodowski, były gitarzysta basowy grupy Niemen & Akwarele, publicysta, redaktor naczelny „Jazz Forum”.
Miś Uszatek skończył 60 lat. Narodził się w Warszawie, ale z czasem jego imię rozsławiło łódzkie Studio Małych Form Filmowych Se-ma-for. Nakręciło bowiem animowany serial o przygodach Misia z oklapniętym lewym uszkiem, którego pokochały miliony...
Keyon Harrold, trębacz z USA, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”. Przeboje grupy Queen i koncerty symfoniczne - to w skrócie najbliższe tygodnie w Filharmonii.
Kiedy pojawia się w krótkiej sekwencji w finale pierwszego odcinka serialu „Belle Epoque”, wręcz trudno ją poznać. To jednak ta sama Weronika, którą oglądaliśmy wiele lat temu w „Klasie na obcasach” czy „Pitbullu”. Jej filmowe wybory z ostatnich...
15-letni Jakub Łaszkiewicz, gimnazjalista ze Sławna niedawno napisał pierwszą w swoim życiu książkę. Niebawem zostanie wydana.
Jak kochali się Polacy, zanim wyszła „Sztuka kochania”? Z czym ludzie przychodzili do seksuologa? Jak leczyło się gejów? Mówi o tym prof. Andrzej Jaczewski, seksuolog, pediatra, przyjaciel Michaliny Wisłockiej.
Gdy jest na scenie, wszystko drży od potęgi jej głosu. Z Małgorzatą Ostrowską, legendą rocka, byłą liderką Lombardu, rozmawiamy o potędze miłości, ukochanych psach i... domowych przetworach.
Poznaliśmy Kasię Ucherską jako telewizyjną „Dziewczynę ze Lwowa”. Naprawdę pochodzi z Nowego Sącza. Robi karierę w stolicy - grając u boku Piotra Fronczewskiego i Daniela Olbrychskiego
Drogi, które musimy przejść, są nie mniej ważne niż samo dotarcie do celu – mówi Bela Komoszyńska, wokalistka Sorry Boys.
Rozmowa z profesorem Krzysztofem Pendereckim, światowej sławy polskim kompozytorem i dyrygentem, laureatem nagrody Grammy.
Jest ulubienicą nastolatek, bo ciągle niewiele się od nich różni. Dopiero zaczęła studia, ma chłopaka, ubiera się jak jej rówieśnice, lubi odwiedzać rodziców i co najważniejsze - nigdy nie zadziera nosa. Jest więc idealną dziewczyną z sąsiedztwa.
Na połowę lutego zaplanowane są dwie premiery - książkowego thrillera „Najdłuższa noc” i sensacyjnego serialu telewizyjnego „Belle Époque”. Fabuła obu tych opowieści rozgrywa się w Krakowie początku XX wieku, ale będziemy też w Szczawnicy,...
„Przebudzenie”, nowa powieść grozy Piotra Rozmusa ze Szczecinka, walczy o tytuł książki roku A Zachęcamy do głosowania na książkę autora, który przebojem wdarł się na rynek wydawniczy.
Natalię Szroeder ujrzymy w „Tańcu z gwiazdami”. A teraz debiutuje albumem pt. „NATinterpretacje”.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.