Ksiądz Adam Anuszkiewicz rapuje, a uczniowie mówią o nim kozak

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Izabela Krzewska

Ksiądz Adam Anuszkiewicz rapuje, a uczniowie mówią o nim kozak

Izabela Krzewska

Ks. Adam Anuszkiewicz jest egzorcystą, kapelanem w białostockim poprawczaku, katechetą w szkole podstawowej i gimnazjum oraz duszpasterzem w parafii Wszystkich Świętych w Białymstoku. I rapuje, że „skrzynka wódki, beczka śledzi nie zastąpi Ci spowiedzi”, a w refrenie kilkukrotnie powtarza: ChWDP.

ChWDP?

Ks. Adam Anuszkiewicz: ChWDP oznacza Chrystus Wam Daje Pokój, chociaż oczywiście niektórym kojarzy się to z bardziej wulgarnym przekazem, z niechęcią, wręcz nienawiścią do policji. Ja chciałem, można by powiedzieć, zsakralizować, przywrócić jakieś dobro do tego deprawującego przekazu. Przemienić zło w dobro. To sens mojego życia. Chciałem też zawalczyć ze stereotypami, które czasem widać: że księża są nudni i źli, albo że ludzie w poprawczaku to potwory.

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.