Kronospan stawia elektrofiltr. Ma zniknąć niebieska mgiełka

Czytaj dalej
Fot. Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic

Kronospan stawia elektrofiltr. Ma zniknąć niebieska mgiełka

Rajmund Wełnic

Rusza budowa mokrego elektrofiltra w Kronospanie. Powietrze nad Szczecinkiem ma być „jak w Salzburgu”. O podpisaniu umowy z austriacką firmą Scheuch poinformowano wczoraj na konferencji w ratuszu.

- Podpisane jesienią porozumienie z Kronospanem wypełniamy treścią - burmistrz Szczecinka Daniel Rak przypominał, że budowa mokrego elektrofiltru i systemu biologicznego oczyszczania suszarni płyt MDF była zobowiązaniem Kronospanu.

- To kamień milowy w ograniczaniu uciążliwości firmy dla środowiska, chyba jeszcze bardziej skomplikowany niż oddany do użytku w zeszłym roku UTWS (instalacja na ciągu płyt wiórowych - red.) - mówił dyrektor Kronospanu Krzysztof Aleksandrowicz.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.