Kraków Airport – pewność, komfort i bezpieczeństwo

Czytaj dalej
Fot. Kraków Airport
Marek Długopolski

Kraków Airport – pewność, komfort i bezpieczeństwo

Marek Długopolski

Kraków Airport to największy, najnowocześniejszy i najdynamiczniej rozwijający się regionalny port lotniczy w Polsce. Jako jedyny obsługiwał przed pandemią 8 milionów pasażerów rocznie. W lutym 2022 roku z jego usług skorzystało blisko 400 tysięcy pasażerów, to o kilkanaście razy więcej niż w pandemicznym 2021 roku.

Krakowskie lotnisko jest jednocześnie jednym z największych pracodawców w regionie, a wśród pracowników szczególne miejsce zajmują panie. Wykonują zawody wymagające nie tylko opanowania, perfekcji, wiedzy, ale także olbrzymiej serdeczności i uśmiechu.

Kraków Airport – pewność, komfort i bezpieczeństwo
KINGA MROZOWSKA, koordynator obsługi klienta w Kraków Airport: – Problemy, z którymi przychodzą do nas pasażerowie, wymagają od nas nie tylko pełnego zaangażowania, opanowania, ale przede wszystkim olbrzymiej i różnorodnej wiedzy

Kraków Airport – pewność

Profesjonalizm, zaangażowanie, a niekiedy także zimna krew - to wszystko przydaje się podczas pracy w punkcie informacyjnym Kraków Airport. Tutaj żadne z pytań nie może bowiem pozostać bez odpowiedzi.

- Codziennie mierzymy się z problemami, z którymi zwracają się do nas pasażerowie – przyznaje Kinga Mrozowska, koordynator obsługi klienta w Kraków Airport. – Problemy te wymagają od nas nie tylko pełnego zaangażowania, opanowania, ale przede wszystkim olbrzymiej i różnorodnej wiedzy. Często są to sytuacje stresujące, a my działamy pod presją czasu – nie ukrywa.

Jeśli więc ktoś nie był jeszcze na lotnisku lub poszukuje stuprocentowo pewnych informacji, od razu powinien skierować się w to - doskonale oznaczone - miejsce Kraków Airport. Tutaj uzyska pomoc o każdej porze dnia i nocy! Na dalszą drogę przyda się również promienny uśmiech!

Kraków Airport – pewność, komfort i bezpieczeństwo
WIKTORIA KACZOR, starszy wartownik, operator kontroli bezpieczeństwa: - Naszym najważniejszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim pasażerom

Kraków Airport - bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo, szczególnie w tym mocno niepewnym czasie, to najwyższy priorytet w Kraków Airport. O spokój ducha pasażerów troszczą się nie tylko funkcjonariusze Służby Ochrony Lotniska, Straży Granicznej, Służby Celno-Skarbowej oraz Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. I w tych służbach panie mają wiele do powiedzenia.

Czy jednak ich praca różni się od tej, którą wykonują mężczyźni?

– Nie. Mamy ten sam zakres obowiązków – zapewnia Wiktoria Kaczor, starszy wartownik, operator kontroli bezpieczeństwa. - Naszym najważniejszym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim pasażerom.

Kraków Airport – pewność, komfort i bezpieczeństwo
JUSTYNA SZAJNER, Polskie Linie Lotnicze LOT: - Uwielbiam bezpośredni kontakt z pasażerami

Kraków Airport - komfort

Jesteśmy już odprawieni. Bagaż oddany. Kontrola bezpieczeństwa za nami. Zakupy zrobione. Najwyższa pora, by przejść do samolotu. Kto teraz zatroszczy się o nasze bezpieczeństwo?

- Naszą rolą jest zadbanie nie tylko o bezpieczeństwo, ale również komfort pasażerów. Zarówno tych odlatujących, jak i przylatujących na krakowskie lotnisko – mówi Justyna Szajner z Polskich Linii Lotniczych LOT. Co w tej pracy szczególnie ceni? - Uwielbiam bezpośredni kontakt z pasażerami – dodaje.

Kraków Airport – pewność, komfort i bezpieczeństwo
Kraków Airport

Kraków Airport – serce Małopolski

Kraków Airport to mocno bijące serce Małopolski. Nowoczesne, eleganckie i bezpieczne. Krzyżują się tutaj ścieżki biznesmenów i turystów, artystów oraz sportowców, a ostatnio także uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy. I wszystkim im pomagają pracownicy Kraków Airport, w tym spore grono pań.

- Dobra współpraca, odporność na stres, umiejętność podejmowania szybkich decyzji, profesjonalizm, a także otwarte serce dla gości – to cechy, które szczególnie cenione są w Kraków Airport. Panie pracujące na naszym lotnisku wszystkie te cechy posiadają – zapewnia Natalia Vince z Kraków Airport.

Marek Długopolski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.