Marzena Sutryk

Koszaliński elektronik do remontu - podpisano umowę

W elektroniku została podpisana umowa z firmą Brejnak, która przeprowadzi remont szkoły Fot. Radek Koleśnik W elektroniku została podpisana umowa z firmą Brejnak, która przeprowadzi remont szkoły
Marzena Sutryk

W czwartek w Zespole Szkół nr 9 w Koszalinie przy ul. Jedności 9 (popularny elektronik) została podpisana umowa na realizację prac budowlanych w ZS nr 9, które ułatwią dostosowanie szkolnictwa zawodowego do potrzeb rynku pracy.

Umowa została zawarta z Przedsiębiorstwem Usługowo - Handlowym „BREJNAK” Stanisław Brejnak i opiewa na prawie 580 tys. złotych. Obejmuje gruntowny remont pracowni multimedialnej, czterech pracowni komputerowych oraz stworzenie serwerowni wraz z zapleczem. - Dzięki temu uczniowie kształcący się w zawodach technik elektronik i technik informatyk zyskają możliwość kształcenia na najnowocześniejszym sprzęcie, zbliżonym do naturalnych warunków pracy - mówi Piotr Jedliński, prezydent Koszalina.

To druga umowa na roboty budowlane w ramach projektu edukacyjnego dotyczącego szkolnictwa zawodowego. Pierwsza została podpisana na początku lipca (na 1,3 mln zł) i dotyczyła modernizacji warsztatów w Zespole Szkół nr 10. Dzięki temu obie koszalińskie placówki poprawią warunki kształcenia zawodowego.

Wartość prowadzonych w obu szkołach prac budowlanych, które potrwają do końca 2018 roku, wyniesie ponad 1,8 mln złotych.

Kolejnym etapem projektu będzie zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych za ponad 2 mln zł. Projekt zakończy się 30 czerwca 2019 roku.

Umowy powstały w ramach projektu „Dostosowanie kształcenia zawodowego w Koszalinie do potrzeb rynku pracy”.

Obecnie koszaliński samorząd realizuje trzy duże projekty współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, które mają na celu poprawę jakości kształcenia zawodowego. Wszystkie otrzymały dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, a ich wartość to 10,7 mln złotych.

Poza wspomnianym wcześniej dwa pozostałe finansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego („Moją perspektywą - ZAWÓD!” i „Czas na ZAWODOWCA”). Dzięki nim uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach doradztwa zawodowego, pomagającym zaplanować rozwój zawodowy. Biorą też udział w szkoleniach i kursach.

Marzena Sutryk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.