Piotr Polechoński

Koszalin poligonem doświadczalnym dla nowej akcji

Jeden z billboardów promujący inicjatywę „Śniadanie za 30 minut”.  Poranny posiłek można zjeść w siedzibie SNE przy kościele Ducha Świętego Fot. Radek Koleśnik Jeden z billboardów promujący inicjatywę „Śniadanie za 30 minut”. Poranny posiłek można zjeść w siedzibie SNE przy kościele Ducha Świętego
Piotr Polechoński

Przyjdź i pomódl się. Potem zjesz wspólne śniadanie.

Szkoła Nowej Ewangelizacji ruszyła z realizacją nowego projektu, pierwszego w Polsce. Na czym polega? Na ofercie śniadań, ale nie za darmo. Chętni muszą „zapłacić” modlitwą oraz wzięciem udziału w biblijnej konferencji.

- „Śniadanie za 30 minut”, bo tak nazywa się ta nasza inicjatywa , ma charakter charytatywny oraz ewangelizacyjny - mówi ksiądz Rafał Jarosiewicz, kierujący Szkołą Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Wyjaśnia, że jej celem jest pomoc osobom głodnym, samotnym lub bezdomnym.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Polechoński

Dziennikarz „Głosu Koszalińskiego”, politolog, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, autor szeregu książek o koszalińskiej historii i tożsamości, w tym „Sekretów Koszalina”, za którą dostał Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury za rok 2017. Laureat dwóch nagród za odkrywanie lokalnej historii i jej popularyzację. W 2005 roku otrzymał „Koszalińskiego Orła”, a w roku 2014 wyróżniony został przez Koszalińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Gospodarni”. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.