Piotr Polechoński

Koszalin poligonem doświadczalnym dla nowej akcji

Jeden z billboardów promujący inicjatywę „Śniadanie za 30 minut”.  Poranny posiłek można zjeść w siedzibie SNE przy kościele Ducha Świętego Fot. Radek Koleśnik Jeden z billboardów promujący inicjatywę „Śniadanie za 30 minut”. Poranny posiłek można zjeść w siedzibie SNE przy kościele Ducha Świętego
Piotr Polechoński

Przyjdź i pomódl się. Potem zjesz wspólne śniadanie.

Szkoła Nowej Ewangelizacji ruszyła z realizacją nowego projektu, pierwszego w Polsce. Na czym polega? Na ofercie śniadań, ale nie za darmo. Chętni muszą „zapłacić” modlitwą oraz wzięciem udziału w biblijnej konferencji.

- „Śniadanie za 30 minut”, bo tak nazywa się ta nasza inicjatywa , ma charakter charytatywny oraz ewangelizacyjny - mówi ksiądz Rafał Jarosiewicz, kierujący Szkołą Nowej Ewangelizacji diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Wyjaśnia, że jej celem jest pomoc osobom głodnym, samotnym lub bezdomnym.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Piotr Polechoński

Dziennikarz „Głosu Koszalińskiego”, politolog, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, autor szeregu książek o koszalińskiej historii i tożsamości, w tym „Sekretów Koszalina”, za którą dostał Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury za rok 2017. Laureat dwóch nagród za odkrywanie lokalnej historii i jej popularyzację. W 2005 roku otrzymał „Koszalińskiego Orła”, a w roku 2014 wyróżniony został przez Koszalińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Gospodarni”.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.