Koszalin - Bobolice i S11. Został ogłoszony przetarg

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Marzena Sutryk

Koszalin - Bobolice i S11. Został ogłoszony przetarg

Marzena Sutryk

Wczoraj został ogłoszony przetarg na koncepcję programową dla odcinka S11.

Chodzi o odcinek Koszalin - Bobolice na trasie łączącej południe kraju z naszym regionem; to dojazd nad Bałtyk.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła postępowanie przetargowe na przygotowanie koncepcji programowej i dokumentacji z zakresu rozpoznania podłoża dla tego odcinka drogi ekspresowej S11, który ma prawie 50 kilometrów długości.

- Dokumentacja ta posłuży do przygotowania opisu przedmiotu zamówienia do realizacji w przyszłości tej inwestycji w formule „projektuj i buduj” - wyjaśnia Mateusz Grzeszczuk, rzecznik szczecińskiego oddziału GDDKiA.

- Na tym etapie uszczegóławiane są rozwiązania projektowe w korytarzu określonym w decyzji środowiskowej. Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 15 miesięcy na opracowanie tej dokumentacji.

Kiedy mieszkańcy regionu doczekają się budowy wspomnianego odcinka?

Przypomnijmy, wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit podczas swojej listopadowej wizyty w Koszalinie zapowiedział, że ogłoszenie przetargu na wykonanie drogi jest planowane na 2018 rok, a sama budowa powinna ruszyć w 2020 roku.

Czy tak się stanie? Dziś trudno przesądzać. Nie wiadomo też, co z realizacją pozostałych odcinków S11.

Podobnie, jak trudno przesądzać, co dalej z budową S6 po stronie woj. pomorskiego. Od dłuższego czasu informujemy o problemach z kontynuacją tej inwestycji i niewiadomą co do finansowania Trasy Kaszubskiej.

Czy jest szansa na pozytywny zwrot? Posłanka PiS Jolanta Szczypińska powiedziała ostatnio w Słupsku, że ma dobre wieści w tej sprawie, które wkrótce przedstawi.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.