Marzena Sutryk

Koszalin / Biały Bór: Uczelnia działa w parze ze szkołą

Umowę podpisali Andrzej Pastuszek, dyrektor ZS (trzeci od lewej), i rektor Jan Kuriata (obok) Fot. Radek Koleśnik Umowę podpisali Andrzej Pastuszek, dyrektor ZS (trzeci od lewej), i rektor Jan Kuriata (obok)
Marzena Sutryk

Umowa gwarantująca obustronną współpracę.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie oraz Zespół Szkół w Białym Borze podpisały wczoraj porozumienie o współpracy w zakresie edukacji klas bezpieczeństwa narodowego i ratownictwa. Dodajmy, że z jednej strony PWSZ od tego roku akademickiego uruchamia nowy kierunek - mianowicie „Bezpieczeństwo narodowe i zarządzanie kryzysowe”, a z drugiej strony szkoła z Białego Boru prowadzi klasę o profilu „Bezpieczeństwo wewnętrzne i ratownictwo”. Zbieżność kierunków kształcenia stała się podstawą realizacji wspólnej inicjatywy.

- To dla nas ogromne wyróżnienie, że możemy współpracować z uczelnią - mówił wczoraj Andrzej Pastuszek, dyrektor ZS w Białym Borze.

- Współpraca będzie odpowiadała wymogom programowym, które realizujemy, ale też pracownicy naukowi PWSZ swoją obecnością w naszej szkole podniosą rangę prowadzonych przez nas zajęć.

ZS w Białym Borze ma już na swoim koncie także inne podobne umowy; m. in. w zakresie kształcenia przyszłych służb mundurowych.

- Dla nas to nowe wyzwanie - przyznał Jan Kuriata, rektor PWSZ.

- Z naszej strony proponujemy uczniom z Białego Boru m. in. kilkudniowe obozy z pobytem w naszym Domu Studenta w Koszalinie, w połączeniu z zajęciami na uczelni, z udziałem specjalistów. Szkoła może liczyć na nasze wsparcie merytoryczne.

Nabór na nowy kierunek w PWSZ (Bezpieczeństwo narodowe i zarządzanie kryzysowe), podobnie jak na inne (ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo, wychowanie fizyczne, pedagogika) trwa. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej PWSZ.

Przypomnijmy, uczelnia w Koszalinie czeka także na decyzję Państwowej Komisji Akredytacyjnej w sprawie trzech innych kierunków - 5-letniej fizjoterapii oraz 3-letnich studiów z kosmetologii i dietetyki.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.