Kosmetyka w żagańskich szkołach i placówkach

Czytaj dalej
Fot. Liliana Hachani
Liliana Hachani

Kosmetyka w żagańskich szkołach i placówkach

Liliana Hachani

Remonty w szkołach powiatu żagańskiego trwają. Większość z nich to raczej prace konserwatorskie oraz odświeżanie klas i korytarzy.

Wakacje to idealny czas na remont szkół i placówek wychowawczych. W Zespole Szkół Tekstylno - Handlowych wyremontowano już gabinet pielęgniarki, a w Liceum Ogólnokształcącym im. Banacha trwa akurat odnawianie części korytarza i remont szkolnej czytelni. - Mamy bardzo skromne środki, wszystkie prace wykonuje nasz konserwator i pracownik interwencyjny - mówi Mieczysław Śmieszek, dyrektor placówki. W ZSTiL przy Pomorskiej większość remontów przeprowadzono jeszcze przed obchodami 70- lecia powstania szkoły. Teraz wystarczyło jedynie pomalować gabinety.

Więcej pracy jest w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej na Śląskiej. Powstanie tam gabinet terapii dla dzieci, koszt to ok. 12 tys. zł. Trzeba było wybić otwór na okno, zbić stare tynki. Nałożony jest właśnie preparat grzybobójczy, zostaje jeszcze otynkować i pomalować ściany.

W Szprotawie najwięcej było do zrobienia w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym. W elewacji budynku było dużo ubytków, które zostały już zaszpachlowane. Wyremontowano salę komputerową, pomieszczenia księgowości, sekretariatu i gabinet wicedyrektora. Świetlicę zaadaptowano na dwa gabinety. W planach jest jeszcze naprawa sanitariatów, odświeżenie korytarzy i gabinetów. Trzeba również wymienić drzwi i odmalować ławki przy szkole.

W szprotawskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych zrobi się jedynie drobne prace konserwatorskie i odmaluje klasy. Wymiana rynien i naprawa dachu w ZSP w Iłowej kosztować będzie 18 tys. zł. W jednej z sal parkiet doczeka się cyklinowania, w dwóch zostaną pomalowane ściany, a pracownia kelnerska przejdzie modernizację.

Liliana Hachani

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.