Inga Domurat

Konkurs grantowy Lechstarter. Projekt Stowarzyszenia Carpe Diem zdobył najwięcej głosów

Od lewej: Monika Makowska, Magdalena Felińska oraz Justyna Sachajko ze Stowarzyszenia Carpe Diem podczas spotkania zwycięskich organizacji w siedzibie Fot. Stowarzyszenie Carpe Diem Od lewej: Monika Makowska, Magdalena Felińska oraz Justyna Sachajko ze Stowarzyszenia Carpe Diem podczas spotkania zwycięskich organizacji w siedzibie Lecha w Warszawie
Inga Domurat

Projekt Stowarzyszenia Carpe Diem zdobył najwięcej głosów w konkursie grantowym Lechstarter. Stowarzyszenie trzyma 50 tys. zł na jego realizację.

Carpe Diem zgłosiło się do konkursu z projektem „Park Miejski w Świdwinie. Oaza kultury”, by walczyć o znalezienie się w pierwszej dziesiątce laureatów, a tym samym o grant w kwocie 50 tys. złotych.

- Udało się. Więcej, zdobyliśmy największą liczbę głosów (20.223 - dop. red.). Za nami są projekty z Gdańska, Sokołowska, Żyrardowa, Białegostoku czy Wrocławia - mówi Piotr Feliński ze Stowarzyszenia Carpe Diem w Świdwinie.

- Dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na nasz projekt. Dziękujemy też „Głosowi”, dzięki któremu z pewnością wiele osób dowiedziało się, że startujemy w konkursie, dowiedziało się o naszym projekcie, o tym, co chcemy latem zrobić w mieście i o tym, że każdy oddany głos jest tak ważny. Jeszcze raz wielkie dzięki. Wierzyliśmy, że się uda być w dziesiątce laureatów, ale pierwsze miejsce nawet nas zaskoczyło.

Obecnie Stowarzyszenie jest na etapie dopracowania budżetu planowanego wydarzenia przed podpisaniem umowy. Złożyło też pismo do burmistrza w sprawie zgody na przeprowadzenie letnich imprez na terenie Parku Miejskiego.

- Założyliśmy, że imprezy będą dla mieszkańców w różnym wieku - zarówno młodzieży, jak i osób starszych - dodaje Piotr Feliński.

- W lipcowe weekendy zorganizujemy kino plenerowe (7.07), dzień gier planszowych (16.07), potańcówkę (21.07) i koncert (30.07). Natomiast na sierpniowe weekendy zaplanowano kolejno: teatr plenerowy, piknik miejski, zajęcia crossfit i jogę oraz koncert. Jeszcze w czerwcu planujemy zorganizowanie akcji porządkowania parku. Na ten moment to tyle szczegółów. Więcej bedziemy mogli podać, gdy już podpiszemy umowę. Mam nadzieję, że mieszkańcy będą zadowoleni z naszej wakacyjnej kulturalno-piknikowej propozycji. Od dawna chcieliśmy, by Park Miejski zaczął tętnić życiem i dzięki temu, że jesteśmy laureatami konkursu, że dostaniemy 50 tys. złotych, chociaż w letnie weekendy może stanie się to realne. Oczywiście, my dajemy pomysł, my zobowiązujemy się go wykonać, ale to mieszkańcy muszą jeszcze chcieć wziąć w tych imprezach udział. Liczę na to, że w te letnie piątki lub niedziele będą z nami w Parku Miejskim.

Z projektów, które walczyły o 100 tys. złotych, laureatami zostały te z: Siechnic, Pelplina, Gdyni, Płońska i Bydgoszczy.

Inga Domurat

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.