Hanna Walenczykowska

Koniec wieloletniej wojny o stary, betonowy płot przy bydgoskim lotnisku

Po betonowym ogrodzeniu na ulicy Przy Lotnisku prawie nie ma już śladu. Teren ten zostanie uporządkowany i oświetlony a biało-czerwoną taśmę niebawem Fot. Dariusz Bloch Po betonowym ogrodzeniu na ulicy Przy Lotnisku prawie nie ma już śladu. Teren ten zostanie uporządkowany i oświetlony a biało-czerwoną taśmę niebawem zastąpi nowe ogrodzenie wykonane z siatki
Hanna Walenczykowska

Betonowy, stary płot, który biegł równolegle do nowego ogrodzenia bydgoskiego lotniska, na wniosek mieszkańców Szwederowa został rozebrany.

Mieszkańcy Szwederowa od dawna próbowali wymusić od władz likwidację betonowego ogrodzenia lotniska. Twierdząc, że kruszące się ze starości elementy płotu zagrażają bezpieczeństwu ludzi, szczególnie dzieci. Ogrodzenie oddziela teren ogródków działkowych od płyty bydgoskiego lotniska.

Najpierw interpelacja

Na jednej z pierwszych w tym roku sesji Rady Miasta Bydgoszczy Jan Szopiński, wiceprzewodniczący bydgoskiego samorządu złożył w tej sprawie interpelację.
- Poprosiliśmy wiceprzewodniczącego o pomoc i od jego interpelacji wszystko się zmieniło - wyjaśnia Aleksander Deja, przewodniczący Rady Osiedla Szwederowo. - Nagle okazało się, że betonowy płot można rozebrać, ponieważ rada miasta postanowiła nam pomóc, włączyło się wojsko oraz Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.
Wcześniej jednak tak prosto nie było.

Mieszkańcy Szwederowa od dawna próbowali wymusić od władz likwidację betonowego ogrodzenia lotniska. Jak w końcu im się to udało? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Hanna Walenczykowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.