Joanna Krężelewska

Koncertowy zawrót głowy w Koszalinie

Koncert pt. „Tamta dziewczyna”, promujący nową płytę Sylwii Grzeszczak, odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej 29 października o godzinie 19. Wokalistka, Fot. archiwum Koncert pt. „Tamta dziewczyna”, promujący nową płytę Sylwii Grzeszczak, odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej 29 października o godzinie 19. Wokalistka, kompozytor, autorka tekstów... Sylwia Grzeszczak to człowiek orkiestra!
Joanna Krężelewska

Miłośnicy dźwięków serwowanych na żywo mają powody do zadowolenia. Jesień w Koszalinie to muzyczny maraton A Wybraliśmy dla Was najciekawsze propozycje A A dzieje się już teraz...

Harmonia gra...

Wczoraj rozpoczęła się 16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Zespołowej Muzyki Akordeonowej. Dziś o godz. 18 w Centrum Kultury 105 zagra duet Swietłana i Vladimir Ushakov z Sankt Petersburga. W sobotę o godz. 18 w sali widowiskowej CK105 będzie można wysłuchać koncertu Zespołu Muzyki Bałkańskiej „Sokół Orkestar”. Na finał festiwalu zaplanowano koncert wielkiej orkiestry akordeonowej, czyli wszystkich zespołów, uczestniczących w imprezie (niedziela, godz. 12, CK105). Wstęp na koncerty będzie bezpłatny.

Cygańskie brzmienia

W najbliższą sobotę o godz. 18 w amfiteatrze rozpocznie się koncert charytatywny na rzecz ks. Jarosława Krylika. Na imprezę zaprasza Fundacja „Pokoloruj Świat”. Fundusze zebrane w ramach koncertu „Jedno jest niebo dla wszystkich” w całości zostaną przekazane na leczenie księdza Krylika z parafii w Jamnie, który od lat zmaga się z chorobą nowotworową. Z pięknymi cygańskimi pieśniami wystąpią Don Vasyl, niekwestionowany król muzyki romskiej i Dziani, jego syn. Cegiełki wartościowe o nominałach 50 i 100 zł będzie można kupić przed koncertem.

Badach śpiewa Zauchę

Również w sobotę 24 września o godz. 19 w Filharmonii Koszalińskiej wystąpi Kuba Badach. Artysta wykona utwory legendy polskiej sceny muzycznej - Andrzeja Zauchy, w nowych autorskich aranżacjach Jacka Piskorza oraz własnych. Bilety w cenie 79-99 zł (kiedy oddawaliśmy gazetę do druku dostępnych było jeszcze ok. 30 sztuk).

We włoskim klimacie

W poniedziałek 26 września o godzinie 19 w Filharmonii Koszalińskiej wystąpi kompozytor i dyrygent z Neapolu Francesco Colosanto, a po raz pierwszy w Polsce zagra 35-osobowa Orchestra Del Conservatorio „N.Sala” Di Benevento. Melomani usłyszą też mezzosopranistkę Wiktorię Wizner. To koncert charytatywny na leczenie chorej na nowotwór 38-letniej koszalinianki Anny Wiktorowskiej. - Kompozytor przekaże Ani przepiękny dar, skomponowaną symfonię „Terra”. Jej światowa premiera odbędzie się właśnie w Koszalinie.

W drugiej części koncertu wysłuchamy najpiękniejszych włoskich arii pod dyrygenturą Francesco D’Ovidio - informuje Hanna Mojsiuk, z nieformalnej grupy przedsiębiorczych pań „Jak nie my to kto?”, współorganizatorka imprezy. Cegiełki - 50 zł. Rezerwacje: tel. 690 941 841.

Muzyka i historia

30 września o godz. 19 w Clubie 105 rozpocznie się koncert zespołu Projekt Patryoci. Bilety w cenie 15/20 zł dostępne są m.in. w kasie kina Kryterium. Pomysł na Projekt Patryoci powstał na bazie zainteresowań członków zespołu Pampeluna i rapera 4P Solo - historią Polski. Twórczość grupy to połączenie dwóch różnych muzycznych światów, okraszone tekstami o tematyce historycznej.

Harfa z elektroniką

2 października o godz. 19 w sali widowiskowej Centrum Kultury 105 zagra Opera Night Group. Bilety w cenie 30 zł do kupienia m.in. w kasie kina Kryterium. Muzycy wykorzystują klasyczne brzmienie głosów operowych, elektroniki i niecodziennego instrumentarium, takiego jak harfa, fortepian, skrzypce, klarnet i obój. Ich celem jest elastyczne połączenie różnych gatunków muzyki: od fascynującej opery, poprzez musical, do tematów muzyki filmowej i rozrywkowej.

Króluje jazz

Na 6 października zaplanowano drugi z cyklu koncertów promujących tegoroczny Hanza Jazz Festiwal. W klubie Kawałek Podłogi przy ul. Piastowskiej wystąpi Lay D Funk, instrumentalny skład, grający muzykę funkowo-jazzową.

Koncerty Pre-Hanza będą jeszcze dwa. 13 października o godz. 20 w Pubie Z Innej Beczki wystąpi trio Jachna/Mazurkiewicz/Buhl, a 21 października o godz. 20 w Centrali Artystycznej usłyszeć będzie można Trio Jakuba Skowrońskiego oraz Izę Polit. Bilety: 10 zł.

12. edycja Hanza Jazz Festiwalu odbędzie się w dniach 26-29 października. Pierwszego dnia w sali widowiskowej CK105 wystąpi High Definition Quartet (godz. 19), a w Centrali Artystycznej zagra Kinga Głyk Trio (godz. 21). 27 października w Clubie 105 koncert da Eskaubei & Tomasz Nowak Quartet (godz. 19), a w Pubie z Innej Beczki o godz. 21 wystąpi Marek Kądziela ADHD. 28 października o godz. 20 warto wybrać się do Jazzburgercafe - na scenie Radek Wośko Atlantic Quartet, a dzień później o godz. 19 w CK105 - Derrick Mckenzie Jazz Funk Experience. Hanzę zakończy jam session w Kawałku Podłogi. Bilety - 10 zł, karnet - 50 zł.

Daria znów w Koszalinie

8 października o godz. 20 w Clubie 105 w ramach cyklu „105% mocy” wystąpi Daria Zawiałow. Podczas 53. Opolskiego Konkursu Polskiej Piosenki artystka bezbłędnie wykonała swój najnowszy singiel „Malinowy chruśniak”, zgarniając po kolei: nagrodę Polskiego Radia, Opolską Karolinkę, a także nagrodę stowarzyszenia SAWP. Sama pisze teksty i w dużym stopniu angażuje się również w komponowanie swoich utworów. Wśród swoich inspiracji wymienia takich artystów jak PJ Harvey, Radiohead, Warpaint czy Florence and The Machine. Bilety - 10 zł.

Hity Urszuli

8 października o godz. 20 w Teatrze Variete Muza swe największe przeboje w wersji akustycznej zaprezentuje Urszula. Gościnnie wystąpi kwartet smyczkowy orkiestry Aukso. Trasa koncertowa będzie zwieńczeniem jubileuszu 20-lecia płyty „Biała droga”, szóstego albumu Urszuli. Zabrzmią na pewno: „Konik na biegunach”, „Niebo dla Ciebie”, „Na sen” i wiele, wiele innych piosenek. Bilety w cenie 60 zł.

Aktorka z mikrofonem

14 października o godz. 20 w sali widowiskowej Centrum Kultury 105 rozpocznie się koncert Stanisławy Celińskiej. To znakomita, wszechstronna aktorka występująca zarówno na deskach teatralnych, jak i przed kamerą. Na „Atramentowej” Stanisława Celińska wciela się w swoją kolejną wspaniałą rolę - pieśniarki, która rozumie o czym śpiewa i wie, jak zaczarować słuchacza swoim charyzmatycznym głosem, wykorzystując pełną paletę barw i emocji. Na płycie można usłyszeć utwory skomponowane i przygotowane przez uznanych autorów specjalnie dla Stanisławy Celińskiej. Bilety: 85/90 zł.

Andante Cantabile Tour

24 i 25 października o godz. 20 w Filharmonii Koszalińskiej wystąpi Dawid Podsiadło. Artysta będzie promować płytę „Annoyance and Disappoint-ment”. Zaprezentuje premiero-wo koncertowe utwory przygotowane specjalnie na tę okazje, a także zupełnie nowe aranżacje dobrze już znanych przebojów. Bilety w cenie 89 i 99 zł.

Tamta dziewczyna

To tytuł koncertu Sylwii Grzeszczak. Artystka wystąpi 29 października o godz. 19 w hali widowiskowo-sportowej i promować będzie swoją nowa płytę, ale nie zabraknie też jej największych hitów, jak „Co z nami będzie”, „Nowe szanse” czy „Mijamy się. Dla wokalistki przełomowym był rok 2011, w którym ukazała się jej pierwsza solowa płyta „Sen o przyszłości”. Album jeszcze przed premierą uzyskał status złotej, niecałe dwa tygodnie później pokrył się platyną, do dziś płyta sprzedała się prawie w 90 tys. egzemplarzy. Bilety: 45 - 60 zł.

Turnau charytatywnie

5 listopada o godz. 19 w Filharmonii Koszalińskiej wystąpi Grzegorz Turnau. Koncert charytatywny organizuje Fundacja Zdążyć z Miłością, a dochód przeznaczony będzie na remont i wyposażenie mieszkania chronionego dla samotnych mam i remont świetlicy dla dzieci. Usłyszymy m. in. utwory: „Bracka”, „Pompa”, „Cichosza”, „Wiem”. Bilety-cegiełki w cenie 100 i 120 zł.

Nosowska i spółka

Listopad to również Festiwal Rockowy Generacja. 12 listopada w ramach imprezy odbędzie się koncert zespołu Hey, promujący płytę „Błysk” (godz. 21 CK105). Bilety - 35/55 zł.

Mikro/makro muzyka

19 listopada o godz. 19 w Filharmonii Koszalińskiej wystąpi Mikromusic Orkiestra. To wzmocnienie brzmienia klasycznego składu zespołu przez kwartet dęty. Aranżacje dla orkiestry rozpisał Adam Lepka, trębacz i multiinstrumentalista. Będziemy mogli usłyszeć zupełnie inne aranżacje najbardziej znanych piosenek oraz nowy materiał przygotowany specjalnie na tę trasę koncertową. Bilety w cenie: 69, 59 i 40 zł.

Zaśpiewa Czesław

22 listopada o godz. 20.30 w sali widowiskowej CK105 pojawi się muzyczna armia Czesława Mozila, czyli zespół Czesław Śpiewa. W koncertowym repertuarze, poza piosenkami z najnowszej płyty, znajdą się także przeboje z dwóch poprzednich krążków zespołu, „Debiut” i „Pop”, oraz dorobek pierwszego zespołu Czesława Mozila - Tesco Value. Bilety - 45 zł.

A zimą...

Już dziś możemy też zapowiedzieć dwa grudniowe wydarzenia. Moscow City Ballet, zespół tancerzy klasycznych, cieszący się uznaniem na całym świecie, zaprezentuje „Jezioro łabędzie”. Jest to opowieść mówiąca o walce dobra ze złem, o potędze miłości i uczuciu przekraczającym granice życia i śmierci. „Jezioro łabędzie” będzie można zobaczyć 6 grudnia o godz. 19 w hali widowiskowo-sportowej. Bilety w cenie od 99 do 169 zł do nabycia w kasach hali oraz na stronach: bilety.hala.koszalin.pl www.kupbilecik.pl.

Z kolei 17 grudnia, również w hali widowiskowo-sportowej, 60-lecie świętować będzie Piwnica Pod Baranami. Zaplanowano

Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Urodzona w dniu, kiedy Polska w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy zremisowała z ZSRR 1:1. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe i las.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

obniżka -50% na Czarny Weekend

30-dniowy dostęp do Głosu Koszalińskiego online

14,50 29,00

Czarny weekend trwa! Do 29.11 kup prenumeratę cyfrową za połowę ceny i ciesz się dostępem do aktualnego wydania gazety bez wychodzenia z domu.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.