Koncertowe lato, urlop i gruby portfel

Czytaj dalej
Fot. Jaroslaw Jakubczak / Polska Press
Ola Szatan

Koncertowe lato, urlop i gruby portfel

Ola Szatan

Nuda tego lata nam nie grozi, podobnie jak nadmiar pieniędzy w kieszeni. Fani zacierają ręce, bo sporo gwiazd wybiera się do Polski w ciągu najbliższych tygodni

Mimo że wakacje formalnie rozpoczną się dopiero za tydzień, to jednak koncertowe lato startuje już w ten weekend. Dla fanów muzyki nadchodzące tygodnie będą często czasem spędzonym w podróży, i to z solidnie odchudzonym portfelem. Wydajemy sporo, a i tak nie brakuje też wyprzedanych koncertów gwiazd.

Gorącym koncertowym dniem będzie z pewnością najbliższa niedziela, 18 czerwca. W Katowicach wystąpi znakomita Patricia Kaas. Francuska wokalistka zaśpiewa w NOSPR. Bilety kosztują od 149 do 229 zł i jeszcze są dostępne. Drugim wydarzeniem w stolicy Górnego Śląska będzie koncert Gorillaz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Szczęśliwi, którym udało się zdobyć wejściówki, bo chętnych, by zobaczyć słynne „Goryle”, było kilka razy więcej. Biletów już brak.

Nie brakuje osób, którym 18 czerwca będzie towarzyszyć uczucie rozdarcia. Bo to pierwszy z terminów, gdy gwiazdorskie koncerty będą się nakładać. W Warszawie, na Stadionie Narodowym, w tym samym czasie wystąpi znany z widowiskowych koncertów zespół Coldplay. Tu o biletach też można już tylko pomarzyć.

20 czerwca po raz pierwszy w Polsce wystąpi grupa Evanescence. Bilety są wciąż w sprzedaży, ze specjalną pulą za 110 zł.

Między 28 czerwca a 1 lipca bawić się będziemy na gdyńskim Open’er Festivalu. W doborowym towarzystwie m.in. Foo Fighters, Radiohead, The Weeknd czy The XX. 4-dniowe karnety na to muzyczne święto kosztują 599 i 679 zł (z polem namiotowym), 2-dniowe karnety: 399 i 459 zł, a jednodniowe bilety: 239 zł.

7 lipca w Wadowicach, w ramach Młyn Jazz Festivalu, wystąpi śmietanka jazzowych artystów, na czele której stoi Chris Botti. Bilety: 189-499 zł. 8 i 9 lipca do Polski powróci Jean-Michel Jarre. Najpierw zagra w Ergo Arenie w Gdańsku, a następnie w Tauron Arenie w Krakowie. Bilety: 149-579 zł.

13 lipca, podczas 11. Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty, zagra m.in. legendarna grupa Yes. Wejściówki kosztują 150-250 zł. Wielbiciele mocnych brzmień 21 lipca powinni pojawić się w katowickim Spodku na Metal Hammer Festival. Jego gwiazdami będą Marilyn Manson i Paradise Lost. W sprzedaży zostały bilety na sektory za 170 i 200 zł. A to tylko niektóre koncertowe atrakcje. Spójrzcie obok, oto część z nich.

Największy festiwal
Największą imprezą pod względem frekwencji będzie oczywiście Przystanek Woodstock. Darmowa impreza organizowana przez Jurka Owsiaka, jako podziękowanie za udział w kolejnym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gromadzi co roku około 300 tysięcy osób. W tym roku w Kostrzynie nad Odrą wystąpią m.in. House of Pain, Archive, Nothing But Thieves, The Exploited, Mando Diao. 23. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia.

Częściowo pokryje się z odbywającym się w Katowicach OFF Festivalem, którego kolejna edycja szykuje się w dniach 4-6 sierpnia. Zagra m.in. zespół Swans i PJ Harvey.

3-dniowy karnet kosztuje 310 zł.

Koncerty legend, wielkie powroty, rockowe przeboje, mikstura różnorodnych brzmień i coś dla fanów klasyki

20 czerwca, gdy w Warszawie zagra Evanescence, na gdańskim stadionie muzyczną petardę odpali legendarny zespół Guns N’ Roses. Wciąż wspominany słynny występ Gunsów sprzed kilku lat w Rybniku, ale show w Gdańsku będzie mieć bonus w postaci spotkania na jednej scenie dwóch osobowości; Slash i Axl Rose (na zdjęciu) udowodnili, że powrót do współpracy to strzał w dziesiątkę. W sprzedaży zostały ostatnie bilety za 456 zł.

8. edycja Tauron Life Festival Oświęcim potrwa od 22 do 24 czerwca. Wśród gwiazd festiwalu są m.in. amerykańska wokalistka LP czy pochodzący z Jamajki mistrz reggae i dancehallu, Shaggy. Wystąpi też kultowa formacja Scorpions, która największe hity zaprezentuje 24 czerwca. Na scenie stadionu MOSiR-u pojawią się też m.in. Mesajah, Julia Pietrucha, Maleo Reggae Rockers i Lao Che. Bilety kosztują 133-863 zł.

Warto pojawić się 6-9 lipca na terenie katowickiej Strefy Kultury, gdzie odbędzie się festiwal Tauron Nowa Muzyka. Podczas 12. odsłony festiwalu pojawi się 65 różnorodnych artystów, którzy wystąpią aż na 8 scenach. Wśród największych gwiazd są m.in. Roisin Murphy (na zdjęciu), Cat Power, The Cinematic Orchestra. Bilety: 1-dniowy: 160 zł, 2-dniowy: 280 zł, 3-dniowy: 330 zł. Bilety na koncert zamknięcia: 40, 70 i 90 zł.

21 lipca w Spodku w Katowicach pojawi się Marilyn Manson, a w tym samym czasie na warszawskim Stadionie Narodowym rządzić będzie Depeche Mode. To już kolejna wizyta tego uwielbianego w naszym kraju zespołu, tym razem w ramach Global Spirit Tour, promującego najnowszą płytę. To jedna z tych kapel, za którą murem stoi cała rzesza fanów. Nic dziwnego, że bilety na warszawski koncert sprzedały się na pniu.

W ubiegłym roku muzycy Red Hot Chili Peppers zagrali jeden z najlepszych koncertów Open’er Festivalu, a do historii przejdzie występ basisty Flea (na zdjęciu), który śpiewał na cześć polskiej drużyny piłkarskiej, grającej tego dnia mecz. 25 lipca popularne „Papryczki” powrócą do Polski, tym razem do Krakowa, by na tamtejszym stadionie Cracovii promować swoją płytę. W sprzedaży pozostały jeszcze bilety za 299, 349, 399 i 499 zł.

Sierpień również będzie ekscytujący. Od 5 do 8 sierpnia Szczecin zamieni się w żeglarską stolicę świata, w ramach finału The Tall Ships Races 2017. Wielkiemu finałowi międzynarodowego zlotu żaglowców towarzyszyć będzie szereg imprez muzycznych. Jedną z gwiazd, która uświetni wydarzenie, będzie Andrea Bocelli, popularny włoski tenor. Koncert odbędzie się 5 sierpnia na Wałach Chrobrego. Bilety kosztują 350 i 450 zł.

Ola Szatan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.