Iwona Marciniak

Kołobrzeżanie od 4 kwietnia więcej płacą za ciepło. Wszystko przez miał

Łagodna zima sprawiła, że tylko przez dwa miesiące, biorąc pod uwagę czas od października do końca marca, MEC sprzedał zaplanowaną liczbę gigadżul Fot. Michał Świderski Łagodna zima sprawiła, że tylko przez dwa miesiące, biorąc pod uwagę czas od października do końca marca, MEC sprzedał zaplanowaną liczbę gigadżuli.
Iwona Marciniak

Zaledwie w listopadzie ubiegłego roku kołobrzeżan zaskoczyła 10 - procentowa podwyżka opłat za ciepło. Wprowadzona mimo przedwyborczego zapewnienia, że podwyżki nie będzie. Niestety, od 4 kwietnia trzeba płacić jeszcze więcej. Miejska Energetyka Cieplna podniosła cenę o kolejne, ponad 6,5 procent. A miało być jeszcze drożej. Wszystkiemu ma być winny miał i opłaty za emisję CO2.

To, ile ostatecznie zapłacą kołobrzeżanie i tak zależy od decyzji wspólnot mieszkaniowych, z którymi Miejska Energetyka Cieplna zawiera umowy. Jak jednak słyszymy, MEC zawnioskował do Urzędu Regulacji Energetyki o ponad siedmioprocentową podwyżkę. Decyzją URE, ustalającego obowiązujące wysokości taryf na kolejny rok, będziemy płacić nieco mniej.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Iwona Marciniak

Piszę w Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Mam szczęście mieszkać w Kołobrzegu, którego plaża - bez względu na porę roku - to najlepszy antydepresant i akumulator dobrej energii. Zwłaszcza gdy biega się po niej z psem. Informuję o tym co dzieje się w mieście i powiecie kołobrzeskim. Moje teksty można znaleźć w sieci na stronie www.gk24.pl, www.kolobrzeg.naszemiasto.pl oraz papierowym wydaniu Głosu Koszalińskiego i piątkowym Głosie Kołobrzegu.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.