Iwona Marciniak

Kołobrzeg: Ratusze z drukarki 3D - świetny projekt

Pięć modeli kołobrzeskich ratuszy, wykonanych przez uczniów na drukarce 3D, można podziwiać oczywiście w ratuszu Fot. Iwona Marciniak Pięć modeli kołobrzeskich ratuszy, wykonanych przez uczniów na drukarce 3D, można podziwiać oczywiście w ratuszu
Iwona Marciniak

Chcesz wiedzieć jak zmieniał się kołobrzeski ratusz na przestrzeni kolejnych wieków? Dowiesz się tego, podziwiając efekty 10 miesięcy pracy uczniów, którzy pod okiem Jacka Kawałka, nauczyciela informatyki z Zespołu Szkół im.H. Sienkiewicza w Kołobrzegu, stworzyli makietę historycznych budowli przy wykorzystaniu drukarek 3D. Makietę można obejrzeć oczywiście w ratuszu.

W holu kołobrzeskiego ratusza stanęła solidna gablota, a w niej pięć modeli ilustrujących jak zmieniał się kołobrzeski ratusz od 1380 roku, gdy powstał pierwszy, aż do 1839 r., czyli daty oddania do użytku ostatniej, neogotyckiej budowli, którą możemy podziwiać do dziś. Nad pięcioma ratuszami, wydrukowanymi na drukarce 3D, uczniowie pracowali w ramach zajęć pozalekcyjnych, co podkreślała z naciskiem dyrektorka ZS im. H. Sienkiewicza Katarzyna Karaźniewicz -Deczyńska.

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Iwona Marciniak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.