Marzena Sutryk

Kolejni repatrianci chcą zacząć u nas życie od nowa

W Koszalinie zamieszkają kolejne rodziny repatriantów. Fot. archiwum W Koszalinie zamieszkają kolejne rodziny repatriantów.
Marzena Sutryk

Od wczoraj w Koszalinie przebywa 4-osobowa rodzina repatriantów z Kazachstanu. W tym roku przyjadą jeszcze dwie. Razem będzie ich wtedy w Koszalinie 50.

Koszalin zaprosił w 2017 roku jedną rodzinę repatriantów, natomiast w tym roku - już trzy rodziny.

- Dwie są nam znane, w ich sprawie były podejmowane stosowne uchwały Rady Miejskiej, abyśmy mogli skorzystać ze wsparcia finansowego wojewody. Natomiast co do trzeciej rodziny - czekamy na decyzję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i na wskazanie rodzony, która trafi d Koszalina - wyjaśnia Tomasz Czuczak, sekretarz miasta.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.