Marzena Sutryk

Kolejne zmiany w organizacji ruchu na ulicy Połczyńskiej w Koszalinie

Przebudowa ul. Połczyńskiej wiąże się z dużymi utrudnieniami dla kierowców; oby ziściła się  zapowiedź, która padła ze strony ratusza, że droga będzie Fot. Radosław Brzostek Przebudowa ul. Połczyńskiej wiąże się z dużymi utrudnieniami dla kierowców; oby ziściła się zapowiedź, która padła ze strony ratusza, że droga będzie przejezdna szybciej - do końca tego roku
Marzena Sutryk

Od poniedziałku przewidziano zamknięcie przejazdu na odcinku od ul. Sarzyńskiej do Żytniej w Koszalinie.

Zmiana ma obowiązywać już od godziny 7. Zamknięcie ul. Połczyńskiej na odcinku od ul. Sarzyńskiej do ul. Żytniej jest związane z kolejnym etapem prac prowadzonych przez firmę Skanska na zlecenie Urzędu Miejskiego. Dojazd do ul. Żytniej będzie możliwy nowym odcinkiem ulicy Połczyńskiej (położono tam pierwszą warstwę asfaltu) od strony skrzyżowania z ulicą Wrzosów.

- Ponieważ na tym odcinku nadal trwają prace, m.in. roboty brukarskie na poboczach, ruch pojazdów może odbywać się wahadłowo, przy zastosowaniu tymczasowej sygnalizacji świetlnej - mówi Robert Grabowski, rzecznik ratusza.

W związku z przygotowywaniem budowy ul. Żytniej, która ma być rozpoczęta w przyszłym roku, miasto przygotowuje dodatkowy alternatywny dojazd do ul. Żytniej od strony miasta (poprzez ul. Pszeniczną i Działkową).

- Trzeba utwardzić ponad kilometrowy odcinek gruntowej drogi. Konieczne jest więc ogłoszenie przetargu na realizację tego zadania - mówi rzecznik.

- Dojazd dla mieszkańców posesji wzdłuż remontowanego odcinka ul. Połczyńskiej zostanie zapewniony przez wykonawcę prac.

Przetarg ma być ogłoszony w tym tygodniu. Termin realizacji ma być wyznaczony na koniec sierpnia. Jednak za skrócenie terminu o dwa tygodnie firma otrzyma dodatkowo 20 punktów w przetargu, a jeżeli skróci termin o 4 tygodnie - 40 punktów.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.