Wojciech Kulig

Kolejne etapy prac. Amfiteatr gotowy?

Kolejne etapy prac. Amfiteatr gotowy?
Wojciech Kulig

Podglądamy prace budowlane polegające na przebudowie amfiteatru i remoncie sali kinowej w Sławieńskim Domu Kultury

Trwają intensywne prace w Sławieńskim Domu Kultury, a także przy budowie nowego amfiteatru. W remontowanej sali kinowej właściwie codziennie widać coś nowego. Roboty idą pełną parą. Dyrekcja SDK zapewnia, że jak na razie wszystko przebiega pomyślnie.

- Najbardziej kłopotliwy był ten pierwszy etap inwestycji, który polegał na projektowaniu sali widowiskowo-kinowej. W momencie, kiedy wykonawca zdemontował boazerię wyskoczyły niespodzianki, których się nie spodziewaliśmy - mówi nam Izabela Sozańska-Majchrzak, dyrektor Sławieńskiego Domu Kultury. Wszystko ma jednak wytłumaczenie. Ostatni remont sali kinowej był kilkadziesiąt lat temu. - Na tę chwilę wykonawca nie melduje o żadnych większych kłopotach. Wszystko jest w najlepszym porządku - dodaje dyrektor SDK. Prace remontowe mają się zakończyć jeszcze w tym roku. Z kolei do 31 stycznia 2018 roku zamontowane zostaną elementy akustyczne i fotele.

Niestety, nie tak dobrze było z budową nowego amfiteatru w Sławnie. Do 30 listopada tego roku przedłużona została umowa na przebudowę tego obiektu. Wykonawca powoływał się na trudne warunki pogodowe. Do chwili zamknięcia tego wydania tygodnika Urząd Miesjki w Sławnie poinformował nas, że remont nie będzie przedłużony o kolejne tygodnie. - Wszystko powinno się już zakończyć. Prace są bardzo zaawansowane, odbywają się nawet zmianowo. Nie posiadamy żadnych informacji o problemach i zmianach - mówi nam Łukasz Wasik, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej i inwestycji Urzędu Miejskiego w Sławnie.

Wojciech Kulig

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.