Kolejne drzewa znikają

Czytaj dalej
Fot. Radosław Brzostek
Marzena Sutryk

Kolejne drzewa znikają

Marzena Sutryk

Nasi Czytelnicy alarmują nas o kolejnych wycinkach drzew w regionie. Często wycinka jest prowadzona na prywatnych działkach, na co zezwala prawo.

- W Koszalinie rzeź drzew trwa - komentuje nasz Czytelnik. - Gdy na przystankach widzę hasło „Koszalin pełnia życia”, to płakać mi się po prostu chce. Mam nawet takie przekonanie, że tej naszej miejskiej władzy jest to nawet na rękę. Mogą przecież bezczelnie krzyczeć: - Patrzcie, co PiS narobił. Pod topór idą najbardziej dorodne okazy. Jest okazja do kolejnych pokazówek takich jak sadzenie drzew. Ostatnio, bez żadnego - moim zdaniem - uzasadnienia ścięte zostały dorodne lipy na terenie byłych magazynów wojskowych przy skrzyżowaniu ulic Słowiańskiej i Lechickiej. Lipy rosły tuż za ekranem dźwiękochłonnym, nikomu i niczemu nie zagrażały, nie zasłaniały.

A tak został odsłonięty ohydny bunkier dawnych magazynów zbożowych. Moim zdaniem, żywiołowa wycinka drzew, głównie gatunków cennych, nadających się do przeróbki, co stało się w Polsce po wejściu w życie tzw. prawa Szyszki, wynika z przyczyn ekonomicznych!

- Działka, którą wskazuje Czytelnik, to prywatna własność, a więc miasto nie ma na to wpływu - wyjaśnia Robert Grabowski, rzecznik ratusza. W Zarządzie Dróg w Koszalinie od 1 stycznia wydano 20 zezwoleń na wycinkę. W tym samym czasie w 2016 było 36 zezwoleń. Dziennie do Zarządu zgłasza się 15-20 osób, by upewnić się, czy ich wycinka jest legalna.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.