Kolejna tura rekrutacji na studia. Indeksy czekają na maturzystów

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Banaś
Iwona Krzywda

Kolejna tura rekrutacji na studia. Indeksy czekają na maturzystów

Iwona Krzywda

Nauka. Krakowskie uczelnie uruchomiły kolejną turę rekrutacji. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na informatyce, chemii czy architekturze

Uniwersytet Jagielloński w ramach pierwszej tury rekrutacji rozdał 8 tys. indeksów przygotowanych dla tegorocznych maturzystów. Na najpopularniejszych kierunkach studiów wszystkie przygotowane miejsca zostały zapełnione już w lipcu, szansę na rozpoczęcie nauki w najstarszej polskiej uczelni ciągle ma jednak ok. tysiąca absolwentów liceów i techników.

UJ uruchomił dodatkowy nabór w ramach ponad 50 kierunków studiów stacjonarnych pierwszego stopnia. Do 11 września potrwa rekrutacja przyszłych studentów zainteresowanych edukacją z zakresu m.in. biologii, ochrony środowiska, filologii, pielęgniarstwa, zdrowia publicznego, zarządzania, chemii czy informatyki.

- Fakt, że na danym kierunku pozostały wolne miejsca, nie oznacza jednak, że zostaną obniżone progi punktowe dla kandydatów. Żeby zostać przyjętym na nasze studia w ramach rekrutacji uzupełniającej, należy spełnić wymagania określone w naborze lipcowym - zaznacza Adrian Ochalik, rzecznik prasowy Uniwersytetu Jagiellońskiego. - Przykładowo: na matematyce jest jeszcze wolnych ponad 80 miejsc, ale próg punktowy wynosi 56. Oznacza to, że bierzemy pod uwagę jedynie osoby, które na maturze z matematyki na poziomie rozszerzonym uzyskały co najmniej 56 proc. - wyjaśnia.

Czytaj więcej:

 • UJ nadal rekrutuje również osoby zainteresowane nauką wieczorami i w weekendy
 • Dodatkowa rekrutacja trwa również na Politechnice Krakowskiej, Uniwersytecie Pedagogicznym oraz Uniwersytecie Rolniczym. Na jakie kierunki?
Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Iwona Krzywda

Do redakcji Dziennika Polskiego dołączyłam w sierpniu 2015 r. Zajmuję się głównie ogólnopolskimi i lokalnymi tematami związanymi z systemem ochrony zdrowia oraz szkolnictwem wyższym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.