Marzena Sutryk

Kobieta straciła 135 tys. złotych. Policja znowu ostrzega

Kobieta straciła 135 tys. złotych. Policja znowu ostrzega Fot. Pixabay.com
Marzena Sutryk

Do koszalińskiej komendy policji zgłosiła się oszukana 77-latka z Koszalina. Seniorka straciła aż 135 tys. złotych. Uwierzyła oszustom, którzy podawali się za policjantów.

Ten scenariusz zna chyba każdy, a przynajmniej o nim co nieco słyszał. Zazwyczaj do starszej osoby dzwoni obcy człowiek, który udaje jej krewnego, bądź funkcjonariusza policji. Próbuje wiele razy, przeszukując starą książkę telefoniczną, dzwoni na telefon stacjonarny do wielu seniorów. Aż w końcu trafia na ofiarę, która połyka przysłowiowy haczyk. Na tyle umiejętnie prowadzi rozmowę, że udaje mu się przekonać starszą osobę, by ta przekazała gotówkę w obce ręce...

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.