Krzysztof Bednarek

Każdy widzi inaczej, a dziury jak były, tak są

Każdy widzi inaczej, a dziury jak były, tak są
Krzysztof Bednarek

Po naszej publikacji w sprawie dziurawej drogi z Grzybnicy do Dargini, na wyjaśnienia wicestarosty Kalinowskiego zareagowała burmistrz Bobolic.

Czytelnik, który kilkanaście dni temu jechał drogą z Grzybnicy do Darginii (gm. Bobolice) uznał, że droga ta jest tak zniszczona i ma tyle dziur, że praktycznie nie nadaje się do jazdy. Mężczyzna próbował dowiedzieć się w Zarządzie Dróg Powiatowych w Manowie, czy planowany jest jakiś remont tego odcinka szosy. A ponieważ informacji nie uzyskał, zadzwonił do nas prosząc o interwencję.

Od wicestarosty powiatu koszalińskiego Dariusza Kalinowskiego dowiedzieliśmy się, że remont kapitalny drogi z Grzybnicy do Darginii był planowany. - Chcieliśmy wystąpić o dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Była szansa na uzyskanie 50% dofinansowania. Zaproponowaliśmy gminie Bobolice, że pozostałą część sfinansujemy razem, tzn. 25% pokryje starostwo i 25% gmina. Niestety, gmina Bobolice, ze względu na problemy finansowe, nie przystąpiła do programu. W tej sytuacji w tym roku planujemy jedynie bieżący remont tej drogi - powiedział.

Po opublikowaniu wyjaśnień wicestarosty, zareagowała Mieczysława Brzoza, burmistrz Bobolic, która potwierdziła, że stan tej drogi jest katastrofalny. „Jest mi bardzo przykro, że wicestarosta powiatu tak zręcznie przerzucił odpowiedzialność za złą jakość drogi powiatowej na gminę Bobolice. Właścicielem drogi Grzybnica - Dargiń jest starostwo, do którego należy budowa, naprawa, czy remont dróg powiatowych Nic nie stało też na przeszkodzie, by starostwo złożyło wniosek o dofinansowanie remontu tej drogi do Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Na pewno gmina Bobolice nie była w tym przypadku hamulcowym. O remont tej drogi powiatowej zabiegamy już od kilku lat - napisała burmistrz Brzoza w liście do redakcji.

Okazało się, że starostwo dopiero kilka dni temu zwróciło się do gminy o podpisanie porozumienia w sprawie partycypacji w kosztach remontu tej drogi w wysokości 1 mln 315 tys. 500 zł. - Niestety burmistrz nie ma takiego prawa, by bez zgody rady podejmował samodzielnie decyzje. Gmina Bobolice ma ponad 110 km dróg gminnych i żaden inny samorząd nie wspiera nas w ich naprawie - usłyszeliśmy.

Krzysztof Bednarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.