Jarosław Miłkowski

Każdy może zapytać o 500 zł na dziecko

Każdy może zapytać o 500 zł na dziecko Fot. pixabay.com
Jarosław Miłkowski

Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie rozpoczyna cykl spotkań poświęconych programowi Rodzina 500 Plus. Pierwsze już we wtorek.

Kto z Was ma szansę dostać 500 zł na dziecko, ale ma też pytania i wątpliwości? Już od jutra będzie można o wszystko zapytać urzędników.

Rusza miejski cykl spotkań dla rodziców w szkołach oraz przedszkolach. Już w tym tygodniu do wyboru będą dwa spotkania:_jutro o 16.00 w Zespole Kształcenia Ustawicznego przy ul. Dunikowskiego 5, i w czwartek o 16.40, spotkanie będzie w Zespole Szkół nr 6 przy ul. Gwiaździstej 14.

Mało tego, z porad dotyczących programu Rodzina 500 Plus będzie można skorzystać także w punkcie gorzowskiego centrum przy ul. Teatralnej 26. Na stronie centrum pojawi się też zakładka poświęcona programowi. Będą tam informacje o ustawie czy porady dotyczące poprawnego złożenia wniosku o świadczenie. Ze strony będzie można też pobrać sam wniosek. Będzie również - krok po kroku - wyjaśnione, jak złożyć formularz elektroniczny.

W Gorzowie z rządowego programu dla rodzin może skorzystać około 6 tys. dzieci. Przyjmowaniem wniosków o wypłatę 500 zł na drugie i kolejne dziecko (a w przypadku osób biednych - na pierwsze) zajmować się będzie właśnie gorzowskie centrum. By „obsłużyć” wszystkich zainteresowanych rządowymi pieniędzmi, centrum zamierza zatrudnić kilku pracowników. Będzie też pracowało dłużej niż zwykle.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.