Iwona Marciniak

Karta Mieszkańca w Kołobrzegu być może już latem

Anna Mieczkowska (PO, Kołobrzescy Razem) miała w programie wyborczym Kartę Mieszkańca, która: - Ma się stać ważnym elementem polityki promocyjnej i społecznej Fot. archiwum Anna Mieczkowska (PO, Kołobrzescy Razem) miała w programie wyborczym Kartę Mieszkańca, która: - Ma się stać ważnym elementem polityki promocyjnej i społecznej miasta. Bo naszym celem jest podniesienie jakości życia mieszkańców Kołobrzegu i promocja miasta jako najlepszego miejsca do życia - mówi.
Iwona Marciniak

Latem swoją Kartę Mieszkańca, gwarantującą zniżki i udogodnienia, mogą dostać kołobrzeżanie. Projekt uchwały inicjującej jest już gotowy. Trafi na marcową sesję. O jego losie rozstrzygną radni.

Na bonusy dla mieszkańców zarezerwowano w tym roku milion złotych. Pierwszymi przywilejami mają być 500 zł becikowego bez względu na dochody, darmowa komunikacja dla mieszkańców powyżej 60 roku życia, zwolnienie z opłat za „nadgodziny” dziecka w przedszkolu (powyżej sześciu godzin, płatne dotąd złotókę za godzinę) i wydzielenie w Strefie Płatnego Parkowania miejsc, do których zajmowania pierwszeństwo będą mieć mieszkańcy.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Iwona Marciniak

Piszę w Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Mam szczęście mieszkać w Kołobrzegu, którego plaża - bez względu na porę roku - to najlepszy antydepresant i akumulator dobrej energii. Zwłaszcza gdy biega się po niej z psem (a najlepiej z psami ;))


Informuję o tym, co dzieje się w mieście i powiecie kołobrzeskim. Moje teksty można znaleźć w sieci na stronie www.gk24.pl, www.kolobrzeg.naszemiasto.pl, na fejsbukowym profilu Kołobrzeg nasze miasto oraz w papierowym wydaniu Głosu Koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.